Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License

                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/17/2017 07:51 AM

                     Adult Mini Meet 10/14/17 - 10/14/2017                     

                                    Results                                    

 

Women 25-29 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Resnick, Anna             29 BERK                   30.00      57.64  

 

Women 25-29 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Resnick, Anna             29 BERK                 1:10.00    2:07.43  

      59.46 1:07.97                                                

 

Women 25-29 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Resnick, Anna             29 BERK                25:00.17   25:44.65  

    1:05.82 1:14.41 1:13.91 1:15.81 2:34.04 1:21.18 1:19.50 1:19.84

    1:21.71 1:23.19 1:19.84 1:19.35 1:19.00 1:15.95 1:18.91 1:18.29

    1:18.31 1:16.88 1:08.71                                        

 

Women 40-44 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Bassett, Elizabeth        41 PBAC-6                    NT      29.14  

  2 Morchio, Paola            41 SCYM                   38.30      31.49  

  3 Byron, Lauren             41 UC07                   32.93      35.24  

 

Women 40-44 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Morchio, Paola            41 SCYM                 1:15.00    1:08.82  

      32.81   36.01                                                

  2 Byron, Lauren             41 UC07                 1:12.86    1:21.99  

      41.24   40.75                                                

 

Women 40-44 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Bassett, Elizabeth        41 PBAC-6                    NT    2:22.90  

      32.20   35.54   38.00   37.16                                

  2 Byron, Lauren             41 UC07                 2:35.35    2:46.04  

      38.83   41.60   43.48   42.13                                

 

Women 40-44 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Bassett, Elizabeth        41 PBAC-6                    NT   13:28.69  

      33.67   37.51   38.87   39.76   40.64   40.73   41.27   41.76

      41.57   41.50   41.00   41.56   41.18   41.85   41.44   41.25

      41.20   41.07   41.05   39.81                                

 

Women 40-44 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Morchio, Paola            41 SCYM                   37.92      37.84  

 

Women 40-44 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Morchio, Paola            41 SCYM                 1:22.25    1:22.81  

      39.38   43.43                                                

 

Women 40-44 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Byron, Lauren             41 UC07                 1:25.48    1:27.71  

 

Women 45-49 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Globus, Julie             47 UNAT                   40.00      37.68  

 

Women 45-49 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Globus, Julie             47 UNAT                 1:30.00    1:24.99  

      39.35   45.64                                                

 

Women 50-54 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Barrick, Kelley           52 UNAT                      NT      46.37  

 

Women 50-54 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lim, Molly                54 UNAT                      NT      42.29  

 

Women 50-54 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lim, Molly                54 UNAT                      NT    1:31.76  

    1:37.30                                                        

 

Women 50-54 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lim, Molly                54 UNAT                      NT      46.87  

 

Women 50-54 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lim, Molly                54 UNAT                      NT    1:43.53  

      48.44   55.09                                                

 

Women 50-54 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lim, Molly                54 UNAT                      NT      44.45  

 

Women 55-59 25 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Gesner, Patrice           56 UNAT                   15.80      14.93  

 

Women 55-59 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Gesner, Patrice           56 UNAT                   32.43      32.48  

  2 Donnelly, Jeanne          58 UNAT                   48.32      41.33  

 

Women 55-59 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Gesner, Patrice           56 UNAT                 1:08.90    1:15.00  

      35.50   39.50                                                

  2 Bruntfield, Laurie        59 UNAT                 1:23.64    1:23.57  

      40.44   43.13                                                

  3 Donnelly, Jeanne          58 UNAT                 1:39.01    1:31.37  

      43.72   47.65                                                

 

Women 55-59 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Bruntfield, Laurie        59 UNAT                 3:03.42    2:59.50  

      41.57   45.29   47.34   45.30                                

 

Women 55-59 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Donnelly, Jeanne          58 UNAT                   53.32      51.41  

 

Women 55-59 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 DiTommaso, Laurie         55 GSM                    30.30      29.99  

  2 Bruntfield, Laurie        59 UNAT                   44.10      46.77  

 

Women 55-59 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 DiTommaso, Laurie         55 GSM                  1:13.80    1:12.18  

      33.05   39.13                                                

  2 Bruntfield, Laurie        59 UNAT                 1:41.55    1:45.62  

      50.01   55.61                                                

 

Women 55-59 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 DiTommaso, Laurie         55 GSM                  1:12.65    1:11.28  

  2 Bruntfield, Laurie        59 UNAT                 1:33.75    1:37.30  

 

Women 60-64 25 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lyndon, Meredith          61 RBAY                   19.00      17.89  

  2 Jakubek, Celeste A        63 UNAT                      NT      24.20  

 

Women 60-64 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lyndon, Meredith          61 RBAY                   38.00      40.82  

  2 Jakubek, Celeste A        63 UNAT                      NT      51.46  

  3 Schubert, Carol           64 UNAT                   59.00      58.64  

 

Women 60-64 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Jakubek, Celeste A        63 UNAT                      NT   22:18.19  

      57.68 1:03.87 2:14.41 2:17.64 6:54.31 2:15.32 2:15.73 4:19.23

 

Women 60-64 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lyndon, Meredith          61 RBAY                   48.45      50.26  

 

Women 60-64 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Schubert, Carol           64 UNAT                 1:22.00    1:18.09  

 

Women 65-69 25 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Freeman-Paterson, Sue     66 RBAY                   17.64      16.97  

  2 Burkhardt, Mary           68 UNAT                      NT      22.72  

 

Women 65-69 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Freeman-Paterson, Sue     66 RBAY                   37.22      38.19  

 

Women 65-69 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Freeman-Paterson, Sue     66 RBAY                   43.35      43.05  

 

Women 65-69 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Burkhardt, Mary           68 UNAT                      NT      53.28  

 

Women 75-79 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Griffin, Joan             79 PBM-14                 55.70      54.90  

 

Women 75-79 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Griffin, Joan             79 PBM-14               1:56.83    1:57.86  

 

Women 75-79 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Griffin, Joan             79 PBM-14                    NT    2:24.60  

    1:10.89 1:13.71                                                

 

Men 18-24 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Millard, Jelani           24 LTMM                   23.70      23.86  

 

Men 18-24 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 O'Sullivan, Daniel        22 RBAY                      NT    2:34.85  

      33.66   38.67   41.61   40.91                                

 

Men 18-24 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 O'Sullivan, Daniel        22 RBAY                      NT    1:39.60  

      46.68   52.92                                                

 

Men 18-24 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Millard, Jelani           24 LTMM                   55.74      57.88  

      26.65   31.23                                                

 

Men 18-24 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 O'Sullivan, Daniel        22 RBAY                      NT    1:20.43  

      35.54   44.89                                                

 

Men 25-29 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lee, Bryan                28 UC07                   28.00      26.72  

  2 Lehrer, Michael           29 RBAY                   39.00      39.04  

 

Men 25-29 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lee, Bryan                28 UC07                   35.00      33.50  

  2 Lehrer, Michael           29 RBAY                   41.00      43.37  

 

Men 25-29 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lee, Bryan                28 UC07                 1:13.00    1:14.57  

      35.67   38.90                                                

 

Men 25-29 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lee, Bryan                28 UC07                   32.00      29.94  

  2 Lehrer, Michael           29 RBAY                   48.00      44.84  

 

Men 30-34 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Yasinskas, Joseph         34 UC08-DV              1:02.00    1:03.84  

      31.35   32.49                                                

 

Men 30-34 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Yasinskas, Joseph         34 UC08-DV                37.50      39.67  

 

Men 30-34 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Yasinskas, Joseph         34 UC08-DV                32.00      34.62  

 

Men 30-34 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Yasinskas, Joseph         34 UC08-DV              1:10.00    1:12.24  

      33.76   38.48                                                

 

Men 35-39 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Stoller, Korey            35 UC07                   25.98      25.87  

  2 Luna Cruz, Ricardo        35 HOBO                   40.00      40.64  

 

Men 35-39 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Russell, Darian           35 UNAT                   55.00      53.76  

      25.37   28.39                                                

  2 Stoller, Korey            35 UC07                   56.79      58.00  

      28.13   29.87                                                

 

Men 35-39 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Stoller, Korey            35 UC07                 2:08.00    2:09.48  

      30.03   32.03   32.76   34.66                                

 

Men 35-39 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Luna Cruz, Ricardo        35 HOBO                   50.00      39.41  

 

Men 35-39 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Luna Cruz, Ricardo        35 HOBO                 1:50.00    1:35.64  

      43.35   52.29                                                

 

Men 35-39 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Russell, Darian           35 UNAT                 1:02.00    1:00.70  

      27.61   33.09                                                

 

Men 35-39 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Russell, Darian           35 UNAT                 1:05.00    1:03.10  

      28.05   35.05                                                

 

Men 40-44 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Taylor, Tallie            42 PAC-NJ                 25.30      25.06  

  2 Freeman, Marcus           42 GSM                       NT      28.49  

 

Men 40-44 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Martinko, John            40 PAC-NJ               1:01.50      54.21  

      27.24   26.97                                                

  2 Taylor, Tallie            42 PAC-NJ               1:00.00      58.03  

      27.41   30.62                                                

  3 Freeman, Marcus           42 GSM                       NT    1:09.58  

      32.91   36.67                                                

 

Men 40-44 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Martinko, John            40 PAC-NJ               2:10.50    1:57.35  

      27.04   29.10   30.65   30.56                                

  2 Taylor, Tallie            42 PAC-NJ               2:40.00    2:12.01  

      30.33   33.59   33.93   34.16                                

 

Men 40-44 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Freeman, Marcus           42 GSM                       NT    1:18.55  

 

Men 40-44 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Taylor, Tallie            42 PAC-NJ                 40.00      34.49  

 

Men 40-44 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Taylor, Tallie            42 PAC-NJ               1:20.00    1:16.49  

      36.67   39.82                                                

 

Men 40-44 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Martinko, John            40 PAC-NJ               1:10.50      59.52  

      28.39   31.13                                                

 

Men 40-44 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Martinko, John            40 PAC-NJ               1:15.50    1:00.06  

 

Men 45-49 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Otto, Christian           49 UC25-6                 52.00      36.56  

 

Men 45-49 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Otto, Christian           49 UC25-6               1:50.00    1:33.81  

 

Men 45-49 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Otto, Christian           49 UC25-6               3:40.00    3:21.35  

      41.18   48.52   55.57   56.08                                

 

Men 45-49 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Otto, Christian           49 UC25-6              20:00.00   20:37.90  

      44.52   56.44 1:01.63 3:09.20 2:07.67 2:07.91 2:07.85 2:06.10

    1:03.64 2:06.93 2:08.02   57.99                                

 

Men 45-49 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Otto, Christian           49 UC25-6               1:50.00    1:37.98  

      43.24   54.74                                                

 

Men 50-54 25 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Globus, Yaron             53 UNAT                   16.00      12.61  

 

Men 50-54 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Wallace, Andrew S         51 GSM                    25.78      27.27  

 

Men 50-54 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Faria, Jose J             51 GSM                 12:41.00   11:55.57  

      32.27   36.01   36.97   37.70   38.27   38.72   38.85   39.83

      38.55   38.63   38.88   40.34   39.52   39.27   38.29   38.05

      37.23   35.72   32.47                                        

 

Men 50-54 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Globus, Yaron             53 UNAT                   31.50      32.41  

  2 Wallace, Andrew S         51 GSM                    35.00      35.49  

 

Men 50-54 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Wallace, Andrew S         51 GSM                    33.33      33.72  

 

Men 50-54 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Faria, Jose J             51 GSM                  1:15.00    1:12.91  

      35.40   37.51                                                

 

Men 50-54 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Wallace, Andrew S         51 GSM                    26.58      29.66  

 

Men 50-54 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Faria, Jose J             51 GSM                  1:04.00    1:01.62  

  2 Wallace, Andrew S         51 GSM                  1:08.17    1:09.76  

      33.69   36.07                                                

  3 Globus, Yaron             53 UNAT                 1:10.00    1:12.47  

      34.18   38.29                                                

 

Men 55-59 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tsuzuki, Ed M             58 SCYM                   26.26      26.12  

 

Men 55-59 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tsuzuki, Ed M             58 SCYM                 1:01.01    1:01.32  

      29.94   31.38                                                

 

Men 55-59 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tsuzuki, Ed M             58 SCYM                   36.36      36.38  

  2 Cataldo, Keith            55 XCEL                   37.00      38.33  

 

Men 55-59 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Cataldo, Keith            55 XCEL                 1:21.00    1:23.32  

      40.57   42.75                                                

 

Men 55-59 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tsuzuki, Ed M             58 SCYM                   30.30      32.40  

 

Men 55-59 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Cataldo, Keith            55 XCEL                 1:15.00    1:16.63  

 

Men 60-64 25 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Florkiewicz, Larry        63 UC06-MR                   NT      18.63  

 

Men 60-64 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lehrer, Elliott           62 RBAY                   32.65      32.00  

  2 Florkiewicz, Larry        63 UC06-MR                   NT      41.26  

 

Men 60-64 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Florkiewicz, Larry        63 UC06-MR                   NT    1:48.17  

      48.71   59.46                                                

 

Men 60-64 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Florkiewicz, Larry        63 UC06-MR                   NT    4:07.76  

      52.93 1:02.29 1:05.72 1:06.82                                

 

Men 60-64 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lehrer, Elliott           62 RBAY                19:00.00   18:37.89  

      40.94   49.43   54.68   55.80   57.84   57.46   57.43   57.49

      57.98   58.46   58.32   57.46   59.10   58.36   58.68   58.00

      57.87   57.39   55.23   49.97                                

 

Men 60-64 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lehrer, Elliott           62 RBAY                   48.00      48.46  

 

Men 65-69 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Allred, David F           66 GSM                  1:06.00    1:13.19  

      36.52   36.67                                                

 

Men 65-69 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Schubert, Rich O          65 GSM                 15:47.70   15:00.51  

      38.25   42.71   44.90   46.08   45.58   45.79   46.10   45.68

    2:17.47 1:31.72   45.47   45.71   45.56   45.65   44.99   46.00

      42.85                                                        

 

Men 65-69 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Schubert, Rich O          65 GSM                    44.20      42.16  

 

Men 65-69 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Schubert, Rich O          65 GSM                    42.50      44.37  

  2 Allred, David F           66 GSM                    44.30      44.38  

 

Men 65-69 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Allred, David F           66 GSM                    35.30      34.57  

  2 Schubert, Rich O          65 GSM                    37.00      38.86  

 

Men 65-69 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Allred, David F           66 GSM                  1:21.06    1:21.85  

  2 Schubert, Rich O          65 GSM                  1:23.40    1:23.25  

 

Men 70-74 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 O'Hara, Edward F          71 UNAT                   40.00      38.94  

  2 Gamer, Robert             73 UC07                   52.00      48.14  

 

Men 70-74 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Sheppard, John            70 UC07                 1:22.60    1:26.05  

      40.24   45.81                                                

  2 O'Hara, Edward F          71 UNAT                 1:30.00    1:32.28  

      42.58   49.70                                                

  3 Gamer, Robert             73 UC07                 2:00.00    1:56.33  

      54.84 1:01.49                                                

 

Men 70-74 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Gamer, Robert             73 UC07                   54.00      53.20  

  2 O'Hara, Edward F          71 UNAT                   55.00      57.29  

 

Men 70-74 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Sheppard, John            70 UC07                 1:36.80    1:38.54  

      46.65   51.89                                                

  2 Gamer, Robert             73 UC07                 2:02.00    2:04.29  

    1:00.70 1:03.59                                                

 

Men 70-74 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Gamer, Robert             73 UC07                   54.00      55.50  

 

Men 75-79 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Hopkins, Bob              75 GSM                 14:20.00   17:03.13  

    2:31.00   51.91   54.13   52.64   50.49   53.60   54.75   51.34

      51.93 1:42.80   51.38   50.07   51.62   51.90   49.11   49.71

      44.75                                                        

 

Men 75-79 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Hopkins, Bob              75 GSM                    40.00      40.87  

 

Men 75-79 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Hopkins, Bob              75 GSM                  1:45.00    1:30.76  

      41.24   49.52                                                

 

Men 75-79 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Hopkins, Bob              75 GSM                       NT      48.64  

 

Men 75-79 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Hopkins, Bob              75 GSM                  1:40.00    1:32.55  

      45.53   47.02                                                

 

Men 80-84 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lengle, Larry E           84 GSM                    55.85      50.63  

 

Men 80-84 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Lengle, Larry E           84 GSM                       NT    1:08.30  

 

Men 85-89 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Club                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Kiell, Paul J             87 SCYM                19:30.00   19:59.40  

    3:54.01   59.09 2:01.11 3:01.50   59.42 1:00.96 4:02.25 1:01.93

    2:59.13