Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/30/2018 06:14 AM
                     Adult Mini Meet 10/20/18 - 10/20/2018                     
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hunton, Babs              21 UNAT                   31.50      32.66  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannilla, Cara            22 SCYM                   59.68    1:03.56  
      30.59   32.97                                                
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannilla, Cara            22 SCYM                 1:07.56    1:12.26  
      34.87   37.39                                                
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannilla, Cara            22 SCYM                 1:09.84    1:15.64  
      35.54   40.10                                                
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hunton, Babs              21 UNAT                 2:04.00    1:18.72  
      34.70   44.02                                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutsebaut, Rebbeca        25 UNAT                   30.00      32.07  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutsebaut, Rebbeca        25 UNAT                 1:30.00    1:24.17  
      39.13   45.04                                                
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutsebaut, Rebbeca        25 UNAT                 2:00.00    1:19.63  
      36.98   42.65                                                
 
Women 30-34 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schranze, Hillary         33 GSM                    17.33      13.49  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schranze, Hillary         33 GSM                    32.33      31.64  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schranze, Hillary         33 GSM                    39.48      40.18  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelleher, Kathryn         41 UNAT                      NT      33.73  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryon, Lauren             42 UC07                 1:21.99    1:20.44  
      39.53   40.91                                                
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryon, Lauren             42 UC07                   37.93      37.79  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryon, Lauren             42 UC07                 1:26.95    1:28.93  
      41.91   47.02                                                
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryon, Lauren             42 UC07                 1:27.71    1:29.40  
      43.04   46.36                                                
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Martina E        45 GWMS                   35.26      36.51  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Martina E        45 GWMS                 1:26.52    1:29.12  
      40.98   48.14                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alemy, Beth               47 UNAT                      NT    2:30.40  
      34.35   38.00   38.85   39.20                                
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Martina E        45 GWMS                   47.78      47.89  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alemy, Beth               47 UNAT                      NT    1:14.36  
      34.79   39.57                                                
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durkin, Dorothy           59 UC06-MR                39.06      39.80  
  2 Donnelly, Jeanne          59 UNAT                   40.50      42.22  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Jeanne          59 UNAT                 1:34.75    1:33.71  
      45.83   47.88                                                
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                55 UNAT                      NT      43.01  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                55 UNAT                      NT    1:33.45  
      45.33   48.12                                                
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                55 UNAT                      NT      47.39  
  2 Donnelly, Jeanne          59 UNAT                   51.89      53.46  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                55 UNAT                      NT    1:43.37  
      49.07   54.30                                                
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                55 UNAT                      NT      47.58  
  2 Durkin, Dorothy           59 UC06-MR                59.15      52.21  
 
Women 65-69 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burkhardt, Mary           69 UNAT                   22.72      22.22  
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Carol           65 UNAT                   58.00      53.36  
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burkhardt, Mary           69 UNAT                   53.28      57.13  
  2 Schubert, Carol           65 UNAT                 1:18.00    1:11.40  
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosebaumn, Barbara        76 GSM                    55.00      56.59  
 
Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosebaumn, Barbara        76 GSM                    59.00    1:02.22  
 
Women 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosebaumn, Barbara        76 GSM                  1:01.00    1:09.53  
 
Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             80 PBM                  4:15.00    3:59.49  
      55.91   59.77 1:01.87 1:01.94                                
 
Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             80 PBM                    55.90      55.45  
 
Women 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             80 PBM                  2:30.00    2:27.33  
    1:11.18 1:16.15                                                
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Joseph            24 HOBO                   53.99      54.89  
      26.22   28.67                                                
 
Men 18-24 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yanovsky, David           18 UC08-DV                   NT   13:56.20  
      33.13   37.44   39.85   40.85   41.76   41.17   42.08   43.06
      43.38   43.67   43.65   43.37   43.40   43.53   42.58   43.26
      42.91   43.36   43.25   40.50                                
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yanovsky, David           18 UC08-DV                33.30      32.44  
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Joseph            24 HOBO                   59.99      59.24  
      27.58   31.66                                                
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yanovsky, David           18 UC08-DV              1:04.73    1:08.11  
      32.98   35.13                                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Aundray A         27 UNAT                   27.10      27.19  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Aundray A         27 UNAT                   30.10      36.86  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           30 RBAY                   42.00      40.61  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           30 RBAY                 1:36.00    1:35.81  
      43.86   51.95                                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           30 RBAY                   39.63      41.63  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoller, Korey            36 UC07                   25.87      26.12  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Darian           36 RBAY                   54.82      52.16  
      25.29   26.87                                                
  2 Stoller, Korey            36 UC07                   56.52      57.44  
      27.64   29.80                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoller, Korey            36 UC07                 2:07.14    2:08.91  
      29.72   32.55   33.61   33.03                                
  2 Yasinskas, Joseph         35 UC08-DV              2:14.00    2:24.32  
      32.94   35.83   37.29   38.26                                
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yasinskas, Joseph         35 UC08-DV              1:15.00    1:14.66  
      36.64   38.02                                                
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Darian           36 RBAY                 1:01.74    1:00.15  
      27.50   32.65                                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Darian           36 RBAY                 1:04.55    1:01.75  
      28.48   33.27                                                
  2 Yasinskas, Joseph         35 UC08-DV              1:11.00    1:14.45  
      34.39   40.06                                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Tallie            43 051- Pac               24.56      24.91  
  2 Freeman, Marcus R         43 GWMS                   25.04      26.52  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Marcus R         43 GWMS                   57.98      59.46  
      28.79   30.67                                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Tallie            43 051- Pac               32.00      33.58  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Tallie            43 051- Pac               32.22      32.82  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Tallie            43 051- Pac               30.00      31.99  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Marcus R         43 GWMS                 1:10.00    1:07.60  
      31.50   36.10                                                
 
Men 50-54 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Otto, Christian           50 UC06-MR                18.00      15.70  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Otto, Christian           50 UC06-MR                36.37      36.11  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Andrew S         52 GSM                    58.50    1:02.50  
      29.10   33.40                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Otto, Christian           50 UC06-MR              3:21.35    3:27.34  
      42.19   50.46   56.12   58.57                                
 
Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Otto, Christian           50 UC06-MR             20:37.09   20:30.32  
      45.60   56.02 1:02.50 1:02.80 1:03.47 1:04.69 1:03.03 1:02.97
    1:02.83 1:03.24 1:04.42 1:04.15 1:02.76 1:02.50 1:02.35 1:03.49
    1:02.18 1:01.64 1:01.83   57.85                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Andrew S         52 GSM                    33.60      32.69  
  2 Foulks, Preston S         50 UNAT                   40.71      41.28  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Andrew S         52 GSM                  1:15.50    1:16.05  
      36.29   39.76                                                
  2 Foulks, Preston S         50 UNAT                 1:35.00    1:42.11  
      45.66   56.45                                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Andrew S         52 GSM                    29.50      29.57  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Andrew S         52 GSM                  1:09.05    1:07.28  
      33.05   34.23                                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Elliott           63 RBAY                   32.00      32.74  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sjovall, Bill             63 SCYM                 1:00.75    1:01.07  
      29.73   31.34                                                
  2 Burkardt, Tom H           63 SCYM                 1:17.00    1:17.60  
 
Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Elliott           63 RBAY                18:45.00   18:08.97  
      41.84   50.16   54.40   56.56   58.54 1:00.99   59.40   59.67
      58.30   59.11   58.77 1:00.75 1:00.13 1:01.86   59.32 1:00.02
    1:00.46   58.04   50.65                                        
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burkardt, Tom H           63 SCYM                 1:45.00    1:52.64  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sjovall, Bill             63 SCYM                   40.00      37.99  
  2 Burkardt, Tom H           63 SCYM                   57.00      53.34  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Elliott           63 RBAY                   40.50      46.55  
 
Men 65-69 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fey, Michael              68 UC07                      NT      12.47  
  2 Allred, David F           67 GSM                    14.00      13.30  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fey, Michael              68 UC07                   27.40      27.93  
  2 Ryan, James               66 GSM                    38.00      31.58  
  3 Levine, Steven M          65 BERK                   31.85      31.60  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Steven M          65 BERK                 1:17.09    1:13.72  
      33.49   40.23                                                
  2 Schubert, Rich O          66 GSM                  1:13.00    1:18.04  
      37.38   40.66                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, James               66 GSM                  2:46.00    2:30.21  
      35.71   37.63   38.68   38.19                                
  2 Schubert, Rich O          66 GSM                  3:00.00    2:51.28  
      38.79   43.48   45.18   43.83                                
  3 Levine, Steven M          65 BERK                 2:46.35    2:55.60  
      39.03   44.11   47.43   45.03                                
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, James               66 GSM                       NT    6:37.24  
 
Men 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, James               66 GSM                 14:20.00   13:22.03  
      36.50   39.05   39.61   39.83   40.68   40.17   40.17   40.31
      40.29   40.71   41.68   40.64   40.55   40.45   40.63   40.61
      40.74   40.34   40.32   38.75                                
  2 Levine, Steven M          65 BERK                15:21.74   15:58.61  
      39.90   46.01   49.20   50.17   49.34   48.92   48.51   49.63
      49.00   49.62   48.97   49.53   49.75   48.63   47.07   46.52
      46.51   48.96   45.46   46.91                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fey, Michael              68 UC07                   34.10      33.44  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fey, Michael              68 UC07                      NT      36.17  
  2 Allred, David F           67 GSM                    44.50      44.39  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Rich O          66 GSM                  1:40.00    1:37.92  
      46.12   51.80                                                
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fey, Michael              68 UC07                   31.50      31.23  
  2 Allred, David F           67 GSM                    35.00      36.09  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allred, David F           67 GSM                  1:25.00    1:24.18  
      39.86   44.32                                                
  2 Schubert, Rich O          66 GSM                  1:25.00    1:25.22  
      39.65   45.57                                                
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheppard, John W          71 GSM                  1:24.00    1:28.32  
      39.72   48.60                                                
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheppard, John W          71 GSM                    45.00      46.06  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheppard, John W          71 GSM                  1:36.00    1:41.57  
      48.02   53.55                                                
 
Men 75-79 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Chris        76 UNAT                   30.87      29.34  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whelpley, James           79 SCYM                 1:00.00      51.97  
  2 Fitzpatrick, Chris        76 UNAT                 1:12.67    1:15.62  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Chris        76 UNAT                 1:30.89    1:33.79  
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whelpley, James           79 SCYM                 1:45.00    1:42.61  
  2 Fitzpatrick, Chris        76 UNAT                 1:47.26    1:54.65  
 
Men 80-84 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William R           83 GSM                    30.00      19.16  
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William R           83 GSM                    48.00      44.66  
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William R           83 GSM                    54.00      50.18