Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 8/4/2019 05:30 PM
               Jason Nessel Memorial Invitational 201 - 8/4/2019               
                                    Results                                    
 
Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Charley C          32 Asphalt Green Ma-6     36.99      37.53  
 
Women 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Charley C          32 Asphalt Green Ma-6   1:17.99    1:27.17  
 
Women 30-34 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Charley C          32 Asphalt Green Ma-6   6:25.99    6:35.92  
    1:28.60                                 1:28.56                
 
Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vietmeier, Angela         38 Excel Swimming-7       37.32      37.46  
 
Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittle, Julia            36 UC09-9               3:48.59    3:38.57  
    1:48.87 1:49.70                                                
 
Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittle, Julia            36 UC09-9               7:56.80    7:53.76  
    2:00.44 2:01.62 1:59.69 1:52.01                                
 
Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vietmeier, Angela         38 Excel Swimming-7       43.33      42.52  
  2 Whittle, Julia            36 UC09-9                 54.19      53.58  
 
Women 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittle, Julia            36 UC09-9               2:11.36    2:09.09  
 
Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vietmeier, Angela         38 Excel Swimming-7     3:32.94    3:36.90  
    1:46.16 1:50.74                                                
 
Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            43 Somerset County-7      43.00      41.70  
 
Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            43 Somerset County-7    1:40.00    1:31.85  
 
Women 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            43 Somerset County-7    3:30.00    3:26.75  
    1:41.02 1:45.73                                                
 
Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            43 Somerset County-7    3:22.00    3:17.32  
    1:42.15 1:35.17                                                
 
Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyff, Jennifer J          46 Westchester Mast-6     37.81      41.24  
 
Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyff, Jennifer J          46 Westchester Mast-6     42.64      46.37  
 
Women 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyff, Jennifer J          46 Westchester Mast-6   3:47.49    4:17.52  
    1:55.64 2:21.88                                                
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton, Megan            51 Pax River Stingr-9     39.00      37.54  
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dellaratta-Duffy, Dawn    50 Berkeley (Nj) Aq-7   1:23.04    1:19.04  
  2 Shelton, Megan            51 Pax River Stingr-9   1:30.00    1:29.40  
 
Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Lisa A           53 UC07-7               3:01.20    3:01.05  
 
Women 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Lisa A           53 UC07-7               6:12.68    6:09.69  
    2:54.65 3:15.04                                                
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dellaratta-Duffy, Dawn    50 Berkeley (Nj) Aq-7     45.00      46.66  
  2 Shelton, Megan            51 Pax River Stingr-9   1:00.00      53.05  
 
Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton, Megan            51 Pax River Stingr-9   2:09.00    1:57.01  
  2 Ciccone, Lisa A           53 UC07-7               2:55.39    2:55.44  
 
Women 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Lisa A           53 UC07-7               6:12.82    6:17.87  
    3:06.42 3:11.45                                                
 
Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Susan           53 Lane 4 Swimming-10     33.00      30.87  
 
Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara         60 Berkeley (Nj) Aq-7     34.00      34.72  
  2 Breslin, Mary             60 Somerset County-7      45.17      44.26  
 
Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara         60 Berkeley (Nj) Aq-7   1:21.00    1:16.20  
  2 Breslin, Mary             60 Somerset County-7    1:40.00    1:43.04  
 
Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara         60 Berkeley (Nj) Aq-7   6:35.00    5:57.50  
    1:20.06 1:32.75 1:34.99 1:29.70                                
  2 Lampe, Betty              64 UC08-8                    NT    6:49.04  
    1:38.08 3:28.58 1:42.38                                        
  3 Breslin, Mary             60 Somerset County-7    7:48.00    7:50.51  
    1:48.54 2:03.65 2:02.45 1:55.87                                
 
Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breslin, Mary             60 Somerset County-7      56.70      56.74  
 
Women 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              64 UC08-8               2:00.00    1:51.48  
 
Women 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              64 UC08-8               4:45.00    4:20.34  
    2:06.25 2:14.09                                                
 
Women 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara         60 Berkeley (Nj) Aq-7   3:35.00    3:35.62  
  2 Lampe, Betty              64 UC08-8               4:00.00    3:51.17  
 
Women 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uustal, Diann             73 New England Mast-2     48.00      41.25  
 
Women 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uustal, Diann             73 New England Mast-2   1:46.00    1:33.22  
 
Women 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                76 UC06-6                 52.00      51.43  
 
Women 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                76 UC06-6               1:55.50    1:51.03  
 
Women 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                76 UC06-6               7:47.00    7:47.34  
    1:51.95 1:59.25 1:59.15 1:56.99                                
 
Women 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                76 UC06-6               4:15.99    4:17.00  
    2:07.85 2:09.15                                                
 
Women 85-89 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            85 Somerset County-7    1:05.00    1:03.50  
 
Women 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Joy              89 Somerset County-7    2:10.10    2:11.44  
 
Women 85-89 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            85 Somerset County-7    6:45.15    6:26.58  
    3:08.04 3:18.54                                                
 
Women 85-89 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            85 Somerset County-7    1:40.00    1:21.07  
 
Women 85-89 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            85 Somerset County-7    6:40.00    6:05.21  
 
Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherkness, Evan           24 UC08-8                 24.55      24.97  
  2 Lucena, Aaron J           19 Raritan Bay Area-7     31.15      32.37  
 
Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherkness, Evan           24 UC08-8                 55.00    1:08.87  
  2 Lucena, Aaron J           19 Raritan Bay Area-7   1:08.49    1:13.06  
 
Men 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Vincent             22 Raritan Bay Area-7   2:09.09    1:55.84  
 
Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Vincent             22 Raritan Bay Area-7     44.13      47.98  
 
Men 18-24 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Vincent             22 Raritan Bay Area-7   1:53.23    1:51.04  
 
Men 18-24 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Matthew              19 Raritan Bay Area-7   2:32.99    2:32.95  
    1:14.83 1:18.12                                                
 
Men 18-24 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Matthew              19 Raritan Bay Area-7   5:42.99    5:49.95  
    1:11.98                                 1:17.66                
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Jude             27 Navy Masters-15        24.00      26.61  
  2 Dervey, Anthony           28 Life Time Swim N-7     28.08      27.57  
  3 St. Vincent, Thomas P     25 Ridgefield Aquat-5     26.46      28.17  
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervey, Anthony           28 Life Time Swim N-7   1:06.73    1:07.04  
 
Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Vincent, Thomas P     25 Ridgefield Aquat-5   2:05.94    2:13.36  
    1:03.19 1:10.17                                                
 
Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Jude             27 Navy Masters-15        26.00      31.21  
 
Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Jude             27 Navy Masters-15        30.00      34.13  
 
Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervey, Anthony           28 Life Time Swim N-7   1:30.00    1:29.54  
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervey, Anthony           28 Life Time Swim N-7     32.24      31.63  
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbloom, Zach          30 Long Island City-6     28.23      30.25  
 
Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbloom, Zach          30 Long Island City-6   1:07.23    1:10.42  
 
Men 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbloom, Zach          30 Long Island City-6     35.00      38.73  
 
Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           32 Raritan Bay Area-7     45.66      46.48  
 
Men 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick A           33 Berkeley (Nj) Aq-7   2:55.00    3:03.34  
    1:29.63 1:33.71                                                
 
Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           32 Raritan Bay Area-7     47.86      48.37  
 
Men 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick A           33 Berkeley (Nj) Aq-7   1:09.00    1:07.68  
 
Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick A           33 Berkeley (Nj) Aq-7   2:37.10    2:40.29  
    1:13.90 1:26.39                                                
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Darian           37 Raritan Bay Area-7     25.75      26.40  
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Jason               35 Long Island City-6   1:06.37    1:12.61  
 
Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Darian           37 Raritan Bay Area-7     28.82      29.28  
  2 Wong, Jason               35 Long Island City-6     33.55      32.56  
 
Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Jason               35 Long Island City-6   1:15.75    1:15.09  
 
Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Darian           37 Raritan Bay Area-7   2:39.79    2:50.89  
    1:16.64 1:34.25                                                
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Craig             47 UC08-8                 30.00      29.16  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Craig             47 UC08-8               1:12.00    1:06.40  
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeffrey J           49 Berkeley (Nj) Aq-7   2:30.00    2:23.40  
    1:07.81 1:15.59                                                
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeffrey J           49 Berkeley (Nj) Aq-7     36.00      37.21  
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Craig             47 UC08-8                 35.00      32.59  
  2 Jotz, Jeffrey J           49 Berkeley (Nj) Aq-7     35.00      34.90  
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              54 Garden State Mas-7   2:39.78    2:45.67  
    1:21.29 1:24.38                                                
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          52 UC07-7                 37.00      36.72  
 
Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          52 UC07-7               1:26.00    1:24.74  
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              54 Garden State Mas-7     34.67      35.70  
 
Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              54 Garden State Mas-7   1:17.54    1:18.73  
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alali, Ahmed              56 Asphalt Green Ma-6     42.00      37.40  
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin F          59 Berkeley (Nj) Aq-7   3:38.79    3:43.70  
    1:42.63 2:01.07                                                
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin F          59 Berkeley (Nj) Aq-7   7:43.53    8:00.34  
    1:45.52 2:05.45 2:06.78 2:02.59                                
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cataldo, Keith            57 Excel Swimming-7       42.00      40.86  
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cataldo, Keith            57 Excel Swimming-7     1:35.00    1:34.70  
  2 Zhou, Benjamin F          59 Berkeley (Nj) Aq-7   5:00.00    2:03.54  
 
Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alali, Ahmed              56 Asphalt Green Ma-6     48.00      57.29  
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               61 Somerset County-7      28.82      28.75  
  2 Norek, Francis            63 Raritan Bay Area-7     35.41      35.27  
  3 Recchia, Michael          61 Berkeley (Nj) Aq-7     37.00      35.47  
  4 Weinstein, Mark           63 Raritan Bay Area-7     39.57      37.38  
  5 Daniel, Charles           61 Garden State Mas-7     39.50      42.57  
  6 Goran, Steven             61 Team New York Aq-6   1:01.07    1:31.42  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               61 Somerset County-7    1:07.07    1:10.88  
  2 Weinstein, Mark           63 Raritan Bay Area-7   1:25.18    1:31.29  
  3 Lavitt, Michael           61 Raritan Bay Area-7   1:32.66    1:41.12  
 
Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                64 Garden State Mas-7   2:37.00    2:36.88  
    1:14.19 1:22.69                                                
  2 Recchia, Michael          61 Berkeley (Nj) Aq-7   2:58.00    2:58.30  
    1:23.30 1:35.00                                                
  3 Norek, Francis            63 Raritan Bay Area-7   3:22.51    3:13.99  
    1:32.01 1:41.98                                                
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               61 Somerset County-7    6:06.06    5:57.69  
    1:26.86 1:33.40 1:32.41 1:25.02                                
  2 Lavitt, Michael           61 Raritan Bay Area-7   7:48.55    7:54.22  
    1:50.41 2:06.54 2:04.48 1:52.79                                
 
Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Mark           63 Raritan Bay Area-7     44.38      44.94  
  2 Goran, Steven             61 Team New York Aq-6   1:30.69    1:47.71  
 
Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                64 Garden State Mas-7   1:22.00    1:23.34  
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lavitt, Michael           61 Raritan Bay Area-7     52.85      54.83  
  2 Hamanaka, Atsushi         60 Raritan Bay Area-7     55.96      56.36  
  3 Goran, Steven             61 Team New York Aq-6        NT    1:52.51  
 
Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lavitt, Michael           61 Raritan Bay Area-7   4:19.57    4:30.30  
    2:10.62 2:19.68                                                
 
Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Elliott           64 Raritan Bay Area-7     52.00    1:05.12  
 -- Goran, Steven             61 Team New York Aq-6   1:18.39       XDNF  
 
Men 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamanaka, Atsushi         60 Raritan Bay Area-7   4:54.21    4:34.60  
    2:22.62 2:11.98                                                
  2 Lehrer, Elliott           64 Raritan Bay Area-7   5:02.57    4:56.50  
    2:22.38 2:34.12                                                
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur M            69 Garden State Mas-7     36.00      33.42  
  2 Levine, Steven            67 Berkeley (Nj) Aq-7     33.06      36.73  
  3 Schubert, Richard         67 Garden State Mas-7     38.00      39.47  
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Robert             68 Colonials 1776-8     1:29.98    1:26.55  
 
Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Steven            67 Berkeley (Nj) Aq-7   3:09.76    3:19.22  
    1:32.92 1:46.30                                                
 
Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Steven            67 Berkeley (Nj) Aq-7   6:35.56    7:04.58  
    1:46.49 1:54.21 1:42.35 1:41.53                                
 
Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur M            69 Garden State Mas-7     46.00      44.45  
  2 Jones, Robert             68 Colonials 1776-8       40.48      45.16  
  3 Schubert, Richard         67 Garden State Mas-7     46.31      48.20  
 
Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Richard         67 Garden State Mas-7   3:28.00    3:35.83  
    1:43.96 1:51.87                                                
 
Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur M            69 Garden State Mas-7     49.00      51.69  
 
Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur M            69 Garden State Mas-7   4:30.00    4:28.39  
    2:08.57 2:19.82                                                
 
Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Robert             68 Colonials 1776-8       33.35      35.91  
 
Men 65-69 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Robert             68 Colonials 1776-8     1:25.02    1:20.71  
 
Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               74 Garden State Mas-7     34.00      33.83  
  2 Seidman, Lawrence         72 Garden State Mas-7     40.01      36.27  
  3 Johnson, Timothy          72 Asphalt Green Ma-6     48.00      50.29  
 
Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               74 Garden State Mas-7   1:15.00    1:16.51  
 
Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Timothy          72 Asphalt Green Ma-6   4:42.71    4:46.57  
    2:13.61 2:32.96                                                
 
Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               74 Garden State Mas-7   6:15.00    6:21.05  
                            1:36.95 1:33.89                        
  2 Hansen, Stan              73 Team New York Aq-6   8:30.00    9:21.87  
    2:15.41 2:24.67 2:24.00 2:17.79                                
 
Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               74 Garden State Mas-7     43.00      44.70  
 
Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hansen, Stan              73 Team New York Aq-6   2:00.00    2:06.25  
 
Men 70-74 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hansen, Stan              73 Team New York Aq-6   4:15.00    4:23.78  
    2:09.42 2:14.36                                                
 
Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Timothy          72 Asphalt Green Ma-6     55.00    1:02.91  
 
Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hansen, Stan              73 Team New York Aq-6   2:35.00    2:47.94  
 
Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence         72 Garden State Mas-7     40.51      45.57  
 
Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               75 Garden State Mas-7     59.00      32.18  
 
Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               75 Garden State Mas-7     40.05      41.79  
 
Men 75-79 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               75 Garden State Mas-7     33.15      33.26  
 
Men 75-79 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winokur, Eliot            75 Swim Fort Lauder-50  1:41.69    1:54.54  
 
Men 75-79 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winokur, Eliot            75 Swim Fort Lauder-50  3:59.73    4:14.68  
    1:59.95 2:14.73                                                
 
Men 75-79 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winokur, Eliot            75 Swim Fort Lauder-50  8:00.00    8:22.31  
    1:57.21                                 1:55.16                
 
Men 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             81 Somerset County-7      42.00      40.89  
 
Men 80-84 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             81 Somerset County-7    3:59.00    3:50.21  
    1:50.73 1:59.48                                                
 
Men 80-84 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schade, Hans              83 Central Bucks Fa-8     55.22      56.03  
  2 Gladfelter, David D       83 Colonials 1776-8     1:05.00    1:05.77  
 
Men 80-84 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schade, Hans              83 Central Bucks Fa-8   2:08.00    2:16.53  
 
Men 80-84 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       83 Colonials 1776-8     5:10.00    5:21.41  
 
Men 80-84 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             81 Somerset County-7    1:05.00    1:02.73  
  2 Gladfelter, David D       83 Colonials 1776-8     1:30.00    1:26.37  
 
Men 80-84 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             81 Somerset County-7      59.30    1:00.59  
 
Men 80-84 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       83 Colonials 1776-8    12:55.00   12:50.97  
                                            2:39.22                
 
Men 85-89 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiell, Paul               89 Somerset County-7    4:12.00    4:56.54  
    2:24.71 2:31.83                                                
 
Men 85-89 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiell, Paul               89 Somerset County-7    8:30.00   10:13.19  
    2:27.88 2:35.36 2:36.01 2:33.94                                
 
Men 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiell, Paul               89 Somerset County-7    1:00.00    1:13.91  
 
Mixed 72-99 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raritan Bay Area YMCA-7  'B'                           NT    6:00.75  
     1) Lehrer, Michael M32             2) Chen, Vincent M22              
     3) Liu, Matthew M19                4) Lucena, Aaron J M19            
     1:44.26  4:16.49                                                      
 
Mixed 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Uc07-7  'A'                                            NT   X4:43.37  
     1:14.05  1:07.08  1:15.58  1:06.66                                    
 -- Uc02-2  'A'                                            NT   X5:38.26  
     1:21.46  1:23.90  1:30.57  1:22.33                                    
 -- Uc06-6  'A'                                            NT   X5:57.17  
                                         1:07.91                           
 
Mixed 120-159 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Uc02-2  'A'                                            NT   X7:30.54  
     2:04.59                    2:53.64                                    
 
Mixed 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berkeley (Nj) Aquatic Masters-7  'A'                   NT    5:03.10  
     1) McGregor, Barbara W60           2) Recchia, Michael M61           
     3) Dellaratta-Duffy, Dawn W50      4) Jotz, Jeffrey J M49            
     1:16.86  1:19.19  1:18.41  1:08.64                                    
 
Mixed 240-279 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raritan Bay Area YMCA-7  'A'                           NT    6:09.40  
     1) Lavitt, Michael M61             2) Weinstein, Mark M63            
     3) Lehrer, Elliott M64             4) Norek, Francis M63             
     1:42.37  1:32.30  1:28.81  1:25.92                                    
 
Mixed 240-279 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raritan Bay Area YMCA-7  'A'                           NT    7:35.61  
     1) Weinstein, Mark M63             2) Hamanaka, Atsushi M60          
     3) Norek, Francis M63              4) Lehrer, Elliott M64            
                                3:44.28                                    
 
Mixed 280-319 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Garden State Masters-7  'A'                            NT         DQ  
     1) Seidman, Lawrence M72           2) Wein, Arthur M M69             
     3) Zakim, Jack M74                 4) Dragon, Jim M75                
     1:26.80  1:22.29  1:17.65  1:24.56