Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/15/2019 04:06 PM
        2019 EEX  VETERANS DAY MASTER AT TCNJ - 11/9/2019 to 11/10/2019        
                     Real-Time Results at besmarttinc.com!                     
                 Follow Be Smartt Inc on Facebook and Twitter!                 
                                    Results                                    
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayden, Alison            47 Somerset County-7      59.73    1:01.31  
      29.22   32.09                                                
  2 Davidson, Michelle        49 Garden State Mas-7   1:02.00    1:05.74  
      31.14   34.60                                                
 
Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayden, Alison            47 Somerset County-7   19:23.98   19:31.44  
      31.29   34.36   35.19   35.60   35.27   35.17   35.48   35.48
      35.60   35.58   35.68   35.90   35.94   35.99   35.97   35.81
      36.19   35.85   35.90   35.81   35.66   36.08   35.99   36.00
      35.98   36.03   35.93   35.82   35.60   35.50   35.30   35.00
      34.49
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        49 Garden State Mas-7   1:08.00    1:10.56  
      33.73   36.83                                                
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayden, Alison            47 Somerset County-7    2:50.48    2:54.40  
      39.59   45.11   45.37   44.33                                
  2 Davidson, Michelle        49 Garden State Mas-7   3:01.70    3:15.80  
      44.37   49.24   52.05   50.14                                
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        49 Garden State Mas-7     30.19      31.71  
 
Women 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayden, Alison            47 Somerset County-7    2:26.69    2:30.23  
      33.84   39.45   39.51   37.43                                
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayden, Alison            47 Somerset County-7    2:25.50    2:27.60  
      31.65   38.71   43.89   33.35                                
  2 Davidson, Michelle        49 Garden State Mas-7   2:35.00    2:37.09  
      32.25   38.72   48.52   37.60                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libano, Miren             50 UC07-7                 45.00      34.32  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libano, Miren             50 UC07-7               1:17.01    1:17.91  
      36.81   41.10                                                
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libano, Miren             50 UC07-7               3:00.00    2:46.08  
      37.27   41.53   45.22   42.06                                
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libano, Miren             50 UC07-7               7:37.00    7:29.57  
      38.55   43.58   44.93   45.82   46.93   46.32   46.89   46.51
      47.11   42.93                                                
 
Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libano, Miren             50 UC07-7              20:00.00   15:59.67  
      41.05                                   48.43                
                                      47.10                        
                              50.68                                
                      50.37                                 1:35.43
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libano, Miren             50 UC07-7                 55.00      44.90  
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adamoli, Donna            57 UC07-7               2:50.00    2:45.21  
      37.90   41.35   43.22   42.74                                
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adamoli, Donna            57 UC07-7               7:00.00    7:28.02  
      38.43   42.83   44.31   45.33   45.60   46.20   47.19   46.54
      46.47   45.12                                                
 
Women 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hippler, Susan            55 Somerset County-7   30:15.00   27:10.58  
      44.14   48.38   49.15   49.24   47.98   50.13   48.85   48.91
      48.82   48.93   50.52   49.77   49.10   49.47   48.76   49.00
      50.39   49.60   51.37   48.28   48.93   51.20   49.27   51.47
      49.43   50.88   51.02   50.41   49.85   50.70   49.38   50.29
      46.96
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adamoli, Donna            57 UC07-7               1:45.00    1:38.22  
      47.19   51.03                                                
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              64 UC08-8               7:50.00    7:46.25  
      41.68   46.20   47.70   46.77   47.07   47.27   47.87   48.05
      47.57   46.07                                                
 
Women 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              64 UC08-8              15:50.00   15:28.00  
      41.87   45.56   46.74   46.97   47.20   46.53   46.71   47.22
      46.67   46.63   46.76   46.72   46.89   46.98   47.17   46.67
      46.58   46.90   46.37   44.86                                
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              64 UC08-8               1:43.00    1:42.64  
      47.91   54.73                                                
 
Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              64 UC08-8               3:40.00    3:40.90  
      50.25   55.62   58.92   56.11                                
 
Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              64 UC08-8               1:40.00    1:35.93  
      43.88   52.05                                                
 
Women 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              64 UC08-8               3:40.00    3:35.19  
      47.95   53.33   57.55   56.36                                
 
Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              64 UC08-8               3:30.00    3:29.45  
      45.21 1:01.28   58.67   44.29                                
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak-Ziff, Heidi         67 UC07-7                 32.00      33.30  
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak-Ziff, Heidi         67 UC07-7               2:40.00    2:44.27  
      38.05   41.61   43.19   41.42                                
 
Women 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    65 Garden State Mas-7  20:48.00   20:39.20  
      32.60   35.82   36.68   36.76   36.85   37.11   37.03   37.69
      37.39   37.51   37.87   37.95   38.01   38.15   38.42   38.09
      38.16   37.95   37.98   37.87   38.10   37.24   37.71   37.86
      38.11   37.68   37.77   37.98   38.13   38.40   37.93   38.19
      38.21
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    65 Garden State Mas-7     43.69      44.24  
 
Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    65 Garden State Mas-7     36.64      36.77  
 
Women 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    65 Garden State Mas-7   2:46.00    2:46.36  
      37.52   42.26   43.48   43.10                                
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak-Ziff, Heidi         67 UC07-7               1:27.00    1:30.63  
      42.97   47.66                                                
 
Women 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    65 Garden State Mas-7   2:47.09    2:47.66  
      36.79   42.62   52.73   35.52                                
 
Women 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            84 Somerset County-7    5:40.00    4:50.75  
                    3:44.43                                        
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zappile, Christopher      27 UC07-7                 30.00      27.36  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zappile, Christopher      27 UC07-7               1:11.00      56.90  
      26.42   30.48                                                
  2 Guminski, Timothy         26 UC08-8                 54.45    1:06.33  
      25.69   40.64                                                
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guminski, Timothy         26 UC08-8               1:02.00    1:07.02  
      32.45   34.57                                                
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zappile, Christopher      27 UC07-7                 37.00      30.13  
  2 Guminski, Timothy         26 UC08-8                 29.33      30.69  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zappile, Christopher      27 UC07-7               1:14.00    1:09.09  
      32.26   36.83                                                
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guminski, Timothy         26 UC08-8                 26.00      26.36  
  2 Zappile, Christopher      27 UC07-7                 37.00      30.36  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zappile, Christopher      27 UC07-7               1:15.00    1:05.16  
      30.35   34.81                                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           31 Raritan Bay Area-7     39.04      40.78  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick             33 Berkeley (Nj) Aq-7     58.00      56.21  
      27.02   29.19                                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           31 Raritan Bay Area-7     40.58      41.37  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick             33 Berkeley (Nj) Aq-7     27.50      26.74  
  2 Lehrer, Michael           31 Raritan Bay Area-7     41.63      42.16  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick             33 Berkeley (Nj) Aq-7   1:02.47      58.59  
      27.39   31.20                                                
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Pierson, Nick             33 Berkeley (Nj) Aq-7   1:00.87    1:01.01  
      28.19   32.82                                                
  3 Lehrer, Michael           31 Raritan Bay Area-7   1:35.80    1:36.17  
      46.49   49.68                                                
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick             33 Berkeley (Nj) Aq-7   2:21.58    2:18.49  
      28.88   36.45   40.59   32.57                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rojas, Cristian           38 Landshark Master-8     25.35      23.03  
  2 Fonner, Jesse             37 UC10-10              1:25.25      29.29  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fonner, Jesse             37 UC10-10              2:50.50    1:09.53  
      32.34   37.19                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fonner, Jesse             37 UC10-10              4:50.50    2:29.02  
      33.28   38.06   38.70   38.98                                
 
Men 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Chris            35 UC07-7              19:00.00   17:38.88  
      29.28   31.35   32.04   32.20   32.14   32.24   32.13   32.22
      32.08   32.25   32.00   32.25   32.50   32.25   32.20   32.14
      31.78   32.23   32.18   32.10   32.20   32.57   32.59   32.64
      32.44   32.53   32.30   32.44   32.18   32.11   32.06   31.88
      31.38
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rojas, Cristian           38 Landshark Master-8     29.00      27.17  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fonner, Jesse             37 UC10-10              2:50.50    1:19.83  
      38.62   41.21                                                
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rojas, Cristian           38 Landshark Master-8   2:10.00    2:27.05  
      31.51   36.31   39.13   40.10                                
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fonner, Jesse             37 UC10-10              1:50.50      37.73  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rojas, Cristian           38 Landshark Master-8   1:02.00      58.93  
      26.57   32.36                                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grados, Michael W         41 Mexico Tiger Sha-4     24.15      23.53  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grados, Michael W         41 Mexico Tiger Sha-4     53.40      55.79  
      26.43   29.36                                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grados, Michael W         41 Mexico Tiger Sha-4     56.80      57.56  
      26.39   31.17                                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Michael J         47 Garden State Mas-7     35.00      40.80  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Michael J         47 Garden State Mas-7   1:20.00    1:26.79  
      40.53   46.26                                                
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Michael J         47 Garden State Mas-7   7:00.00    7:34.35  
      43.15   47.62   47.73   47.01   46.32   45.24   45.40   45.56
      44.76   41.56                                                
 
Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Michael J         47 Garden State Mas-7  26:00.00   26:20.25  
      44.00   46.65   47.57   47.95   47.39   47.61   47.50   47.97
      47.78   47.67   47.73   47.99   48.08   47.76   47.27   47.72
      48.26   48.18   48.84   48.62   48.52   48.46   48.27   48.21
      47.96   48.31   48.27   48.80   48.21   48.00   48.11   48.34
      48.25
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Michael J         47 Garden State Mas-7     43.00      50.82  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baptista, Lourival        47 Berkeley (Nj) Aq-7   1:05.00    1:09.40  
      32.40   37.00                                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Michael J         47 Garden State Mas-7     43.00      41.78  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baptista, Lourival        47 Berkeley (Nj) Aq-7   1:00.00    1:02.71  
      29.38   33.33                                                
  2 Brogan, Michael J         47 Garden State Mas-7   1:30.00    1:39.65  
      47.06   52.59                                                
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Michael J         47 Garden State Mas-7   3:20.00    3:19.04  
      42.10   53.13   54.99   48.82                                
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        53 Colonials 1776-8     1:00.00      54.32  
      25.81   28.51                                                
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        53 Colonials 1776-8     1:03.00    1:22.55  
      30.62   51.93                                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          52 UC07-7                 32.99      32.98  
  2 Hiltabiddle, Steve        53 Colonials 1776-8       32.00      33.89  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          52 UC07-7               1:12.99    1:12.45  
      34.18   38.27                                                
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          52 UC07-7               2:41.64    2:44.02  
      36.71   41.93   43.32   42.06                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        53 Colonials 1776-8       26.00      25.89  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        53 Colonials 1776-8     3:30.00    2:45.88  
      26.28   53.69   48.06   37.85                                
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soloway, Stephen          56 Greater Philadel-8   1:07.86    1:11.41  
      33.93   37.48                                                
 
Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soloway, Stephen          56 Greater Philadel-8  23:47.42   23:32.70  
      37.89   41.41   43.29   43.97   43.83   43.95   42.90   43.68
      44.51   44.29   43.95   43.83   43.89   44.55   45.55   45.02
      44.68   44.92   44.21   45.22   45.51   45.36   45.20   45.59
      45.55   45.19   45.05   45.15   44.33   44.59   45.14   40.50
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menninger, John           55 Garden State Mas-7     29.05      30.30  
 
Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menninger, John           55 Garden State Mas-7   2:41.48    2:41.96  
      35.75   40.77   42.48   42.96                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Elliott           64 Raritan Bay Area-7     31.73      31.80  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conlan, Michael           63 Jersey Area Mast-7   1:04.29    1:05.74  
      32.00   33.74                                                
  2 Norek, Francis            63 Raritan Bay Area-7   1:13.87    1:15.23  
      35.58   39.65                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franz, Chip               60 UC08-8               3:10.00    2:41.25  
    1:17.69   42.22   41.34                                        
  2 Lehrer, Elliott           64 Raritan Bay Area-7   3:03.83    3:01.36  
      38.65   45.90   49.41   47.40                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franz, Chip               60 UC08-8               8:00.00    8:01.72  
    1:22.48   45.92 1:36.79   48.40   46.70   46.06   45.67   41.39
      28.31                                                        
 
Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Christopher       63 Peddie Aquatic A-7  20:15.00   20:31.60  
      33.66   36.65   36.86   37.33   37.72   37.63   37.80   37.44
      37.91   37.88   37.72   37.32   37.57   37.45   37.24   38.12
      37.86   37.30   37.27   37.49   37.35   37.26   37.79   38.29
      37.42   38.00   37.41   37.96   37.11   36.95   36.98   37.06
      35.80
  2 Franz, Chip               60 UC08-8              26:00.00   25:44.61  
                                                            1:29.27
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norek, Francis            63 Raritan Bay Area-7   1:33.96    1:43.19  
      50.55   52.64                                                
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norek, Francis            63 Raritan Bay Area-7   1:34.56    1:40.05  
      46.89   53.16                                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conlan, Michael           63 Jersey Area Mast-7     39.23      36.26  
  2 Lehrer, Elliott           64 Raritan Bay Area-7     42.04      42.09  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norek, Francis            63 Raritan Bay Area-7   1:28.00    1:29.49  
      43.80   45.69                                                
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conlan, Michael           63 Jersey Area Mast-7   2:53.84    2:52.89  
      38.19   45.81   50.44   38.45                                
  2 Norek, Francis            63 Raritan Bay Area-7   3:15.43    3:28.27  
      46.40 1:01.52   57.25   43.10                                
  3 Lehrer, Elliott           64 Raritan Bay Area-7   3:41.84    3:50.81  
      47.69   52.54 1:15.52   55.06                                
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Robert M           66 Ocean City Swim-8      29.00      29.69  
 
Men 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Frederick H        69 UC07-7              28:40.93   28:37.48  
      46.14   50.05   53.09   52.39   54.75   52.44   52.71   52.13
      52.56   51.66   51.78   51.20   50.90   51.96   53.83   51.25
      51.87   52.20   52.87   52.99   52.69   52.20   52.35   52.72
      52.94   53.24   52.50   53.20   52.49   53.34   52.22   51.88
      46.94
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Robert M           66 Ocean City Swim-8    1:40.00    1:32.38  
      37.83   54.55                                                
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Robert M           66 Ocean City Swim-8    1:25.00    1:23.77  
      36.43   47.34                                                
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belinsky, Charles         70 UC07-7               1:15.00    1:17.20  
      36.05   41.15                                                
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hansen, Stan C            73 Team New York Aq-6   3:45.00    3:45.15  
      50.86   57.66   59.57   57.06                                
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hansen, Stan C            73 Team New York Aq-6  10:57.44    8:55.94  
      50.34   51.77   53.39   53.26   55.01   55.50   54.19   54.83
      55.33   52.32                                                
 
Men 70-74 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Richard J        71 Garden State Mas-7  31:00.00   28:53.63  
      44.44   51.33   52.39   52.37   52.58   52.61   52.61   52.78
      52.31   52.65   53.60   52.69   53.04   53.63   52.41   52.72
      53.31   53.05   53.12   53.01   53.73   53.67   52.23   53.06
      54.46   53.02   53.72   53.45   52.99   53.79   52.66   52.11
      48.09
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belinsky, Charles         70 UC07-7                 52.00      46.07  
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belinsky, Charles         70 UC07-7                 37.00      35.22  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               75 Garden State Mas-7     35.00      36.50  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               75 Garden State Mas-7   1:28.00    1:31.77  
      39.51   52.26                                                
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               75 Garden State Mas-7   1:12.00    1:16.69  
      35.08   41.61                                                
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thayer, George            83 Oregon Masters-37      42.00      51.44  
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thayer, George            83 Oregon Masters-37      53.00      49.90  
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thayer, George            83 Oregon Masters-37    1:55.00    2:03.78  
    1:01.10 1:02.68                                                
 
Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thayer, George            83 Oregon Masters-37    3:54.00    4:41.39  
    2:11.50 2:29.89                                                
 
Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thayer, George            83 Oregon Masters-37      55.00    1:02.46  
  2 Whelpley, James H         80 Somerset County-7    1:29.07    1:44.24  
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raritan Bay Area YMCA-7  'A'                           NT    2:38.71  
     1) Lehrer, Elliott M64             2) Haftkowycz, Mark M52           
     3) Lehrer, Michael M31             4) Norek, Francis M63             
       47.48    33.24    53.47    24.52