Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 9/18/2015 09:17 AM
           NEW JERSEY SENIOR OLYMPICS 2015 - 9/12/2015 to 9/13/2015            
      www.besmarttinc.com for meet results and more, Sanction #: 072-R004      
                                    Results                                    
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         49 METUCHEN, NJ              NT      31.17  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         49 METUCHEN, NJ              NT      37.33  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         49 METUCHEN, NJ              NT      44.76  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         49 METUCHEN, NJ              NT      37.02  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krupa, Michelle           50 ENGLISHTOWN, NJ           NT      35.35  
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepard, Pamela           50 CHERRY HILL, NJ           NT    8:32.54  
      46.27   50.54   52.44   52.62   52.69   52.52   52.57   51.90
      51.97   49.02                                                
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krupa, Michelle           50 ENGLISHTOWN, NJ           NT      46.68  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepard, Pamela           50 CHERRY HILL, NJ           NT      47.89  
 
Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepard, Pamela           50 CHERRY HILL, NJ           NT    3:46.22  
      54.17   57.65   59.08   55.32                                
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krupa, Michelle           50 ENGLISHTOWN, NJ           NT      51.91  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          58 AVENEL, NJ                NT      36.19  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          58 AVENEL, NJ                NT    1:23.84  
      39.60   44.24                                                
  2 Alzona, Esperanza         58 FREDERICK, MD             NT    2:27.49  
    1:03.95 1:23.54                                                
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              59 PENNSVILLE, NJ            NT    7:33.15  
      40.58   44.45   46.01   46.05   46.42   46.28   46.09   46.44
      45.93   44.90                                                
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          58 AVENEL, NJ                NT      45.31  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          58 AVENEL, NJ                NT    1:40.84  
      49.34   51.50                                                
 
Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              59 PENNSVILLE, NJ            NT    3:45.14  
      53.68   58.26   57.98   55.22                                
 
Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              59 PENNSVILLE, NJ            NT    3:39.62  
      47.66   56.21   58.77   56.98                                
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          58 AVENEL, NJ                NT      43.59  
 
Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              59 PENNSVILLE, NJ            NT    3:35.46  
      44.53   53.53   58.73   58.67                                
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          58 AVENEL, NJ                NT    1:37.97  
      46.22   51.75                                                
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              59 PENNSVILLE, NJ            NT    3:23.18  
      43.32   58.44   58.35   43.07                                
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Patterson, Sue    64 WOODBRIDGE, NJ            NT      37.82  
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Patterson, Sue    64 WOODBRIDGE, NJ            NT      44.73  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Patterson, Sue    64 WOODBRIDGE, NJ            NT    1:37.93  
      48.34   49.59                                                
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warren, Barbara           68 CHARLESTON, WV            NT      44.05  
  2 Guyvijitr, Wilawun        65 UNNY                      NT      50.91  
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guyvijitr, Wilawun        65 UNNY                      NT    1:19.59  
 
Women 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warren, Barbara           68 CHARLESTON, WV            NT    6:29.61  
    1:23.26 1:43.02 1:44.55 1:38.78                                
 
Women 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warren, Barbara           68 CHARLESTON, WV            NT    5:00.42  
    1:09.76 1:17.40 1:26.74 1:06.52                                
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krisch, Margaret          71 BEECHHURST, NY            NT    1:03.98  
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krisch, Margaret          71 BEECHHURST, NY            NT    1:11.26  
  2 Walsh, Maryann            73 Unattached           1:32.00    1:33.47  
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             77 SPARROW BUSH, NY          NT      51.34  
  2 Janish, Mary Anne         75 HOUSTON, TX               NT    1:09.43  
 
Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Janish, Mary Anne         75 HOUSTON, TX               NT    2:31.06  
    1:13.80 1:17.26                                                
 
Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             77 SPARROW BUSH, NY          NT    3:51.76  
      53.40   58.29 1:01.01   59.06                                
  2 Janish, Mary Anne         75 HOUSTON, TX               NT    5:23.34  
    1:17.51 1:23.77 1:22.82 1:19.24                                
 
Women 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Janish, Mary Anne         75 HOUSTON, TX               NT   14:33.81  
    1:21.35 1:27.15 1:25.40 1:29.56 1:30.22 1:30.29 1:35.50 1:24.38
    1:24.87 1:25.09                                                
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             77 SPARROW BUSH, NY          NT      52.58  
  2 Janish, Mary Anne         75 HOUSTON, TX               NT    1:22.19  
 
Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             77 SPARROW BUSH, NY          NT    1:58.00  
      57.38 1:00.62                                                
  2 Janish, Mary Anne         75 HOUSTON, TX               NT    2:41.39  
 
Women 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             77 SPARROW BUSH, NY          NT    3:59.80  
      55.89   59.89 1:02.75 1:01.27                                
  2 Janish, Mary Anne         75 HOUSTON, TX               NT    5:44.44  
    1:24.72 1:26.09 1:26.67 1:26.96                                
 
Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            80 MARTINSVILLE, NJ          NT      48.10  
 
Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            80 MARTINSVILLE, NJ          NT      59.59  
 
Women 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            80 MARTINSVILLE, NJ          NT    1:00.12  
 
Women 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            80 MARTINSVILLE, NJ          NT    2:22.32  
 
Women 80-84 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            80 MARTINSVILLE, NJ          NT    5:06.40  
    1:03.89 1:18.14 1:24.14 1:20.23                                
 
Women 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            80 MARTINSVILLE, NJ          NT    1:01.61  
 
Women 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            80 MARTINSVILLE, NJ          NT    2:10.93  
    1:01.84 1:09.09                                                
 
Women 80-84 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            80 MARTINSVILLE, NJ          NT    4:52.06  
    1:12.74 1:11.14 1:24.87 1:03.31                                
 
Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        85 TENAFLY, NJ          1:09.20    1:13.76  
 
Women 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        85 TENAFLY, NJ               NT    2:40.45  
  2 Hagan, Marianna           86 CHERRY HILL, NJ      2:42.16    2:48.64  
    1:19.63 1:29.01                                                
  3 Pantel, Sara              86 SOMERVILLE, NJ            NT    6:22.34  
 
Women 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        85 TENAFLY, NJ               NT    5:59.48  
    1:17.56 1:34.25 1:37.78 1:29.89                                
 
Women 85-89 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        85 TENAFLY, NJ          1:06.24    1:08.94  
  2 Pantel, Sara              86 SOMERVILLE, NJ            NT    1:57.28  
 
Women 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        85 TENAFLY, NJ          2:42.26    2:46.71  
    1:16.02 1:30.69                                                
 
Women 85-89 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        85 TENAFLY, NJ          6:03.82    6:02.50  
    1:18.96 1:35.38 1:36.30 1:31.86                                
 
Women 85-89 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           86 CHERRY HILL, NJ      1:13.61    1:16.55  
 
Women 85-89 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           86 CHERRY HILL, NJ      2:41.20    3:02.24  
    1:33.76 1:28.48                                                
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen, Doug              52 OCEAN CITY, NJ            NT      59.36  
      28.99   30.37                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin            54 ROSELLE PARK, NJ          NT    3:13.87  
      42.38   48.82   51.13   51.54                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen, Doug              52 OCEAN CITY, NJ            NT    6:04.93  
      33.87   36.48   36.45   36.32   36.45   36.88   36.79   37.24
      38.17   36.28                                                
  2 Volker, Jens              50 HIGHLAND PARK, NJ         NT    6:13.21  
      35.41   38.01   37.88   37.70   37.75   38.09   38.99   37.76
      36.64   34.98                                                
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin            54 ROSELLE PARK, NJ          NT    1:45.70  
      50.93   54.77                                                
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin            54 ROSELLE PARK, NJ          NT    1:39.38  
      48.42   50.96                                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              50 HIGHLAND PARK, NJ         NT      31.27  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen, Doug              52 OCEAN CITY, NJ            NT    1:02.25  
      29.71   32.54                                                
  2 Volker, Jens              50 HIGHLAND PARK, NJ         NT    1:10.30  
      33.15   37.15                                                
 
Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              50 HIGHLAND PARK, NJ         NT    2:40.73  
      34.55   40.68   43.24   42.26                                
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              50 HIGHLAND PARK, NJ         NT    2:52.33  
      34.04   46.95   55.92   35.42                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Larry              59 MATAWAN, NJ            34.00      31.88  
  2 Nolan, Lawrence           59 BAYVILLE, NJ              NT      41.29  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Warren            59 SICKLERVILLE, NJ          NT    1:07.78  
      32.58   35.20                                                
  2 Cohen, Larry              59 MATAWAN, NJ          1:15.00    1:14.00  
      34.09   39.91                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Larry              59 MATAWAN, NJ          2:50.00    2:53.61  
      37.63   43.60   46.42   45.96                                
  2 Swiger, Ralph             59 LEESBURG, VA              NT    3:05.28  
      43.09   46.80   50.76   44.63                                
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Larry              59 MATAWAN, NJ          8:30.00    8:21.87  
      39.50   47.02   46.58   49.09   49.24   51.24   49.94 1:40.17
      48.12   20.97                                                
  2 Nolan, Lawrence           59 BAYVILLE, NJ              NT    9:59.56  
      47.97   56.18   59.67 1:02.24 1:02.74 1:03.05 1:02.35 1:02.64
    1:02.54 1:00.18                                                
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Warren            59 SICKLERVILLE, NJ          NT      35.03  
  2 Cohen, Larry              59 MATAWAN, NJ            40.00      39.91  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Larry              59 MATAWAN, NJ          1:30.00    1:27.95  
      41.65   46.30                                                
  2 Swiger, Ralph             59 LEESBURG, VA              NT    1:47.28  
 
Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swiger, Ralph             59 LEESBURG, VA              NT    3:42.09  
      54.57   56.11 1:51.41                                        
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Warren            59 SICKLERVILLE, NJ          NT      37.41  
  2 Samaranayake, Tilak       58 MIDDLESEX, NJ             NT      43.34  
  3 Nolan, Lawrence           59 BAYVILLE, NJ              NT      47.90  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swiger, Ralph             59 LEESBURG, VA              NT    1:39.49  
      47.20   52.29                                                
  2 Nolan, Lawrence           59 BAYVILLE, NJ              NT    1:49.13  
      49.21   59.92                                                
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swiger, Ralph             59 LEESBURG, VA              NT    3:45.97  
      48.84   58.12   59.31   59.70                                
  2 Samaranayake, Tilak       58 MIDDLESEX, NJ             NT    4:18.68  
      57.92 1:04.48 1:07.60 1:08.68                                
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swiger, Ralph             59 LEESBURG, VA              NT    1:46.04  
      53.49   52.55                                                
 
Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swiger, Ralph             59 LEESBURG, VA              NT    4:10.83  
      53.87   59.36 1:06.24 1:11.36                                
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Larry              59 MATAWAN, NJ          1:30.00    1:27.67  
      39.43   48.24                                                
  2 Swiger, Ralph             59 LEESBURG, VA              NT    1:36.26  
      47.79   48.47                                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engstrom, Harold          62 WOODBRIDGE, NJ            NT      32.44  
  2 Lehrer, Elliott           60 OLD BRIDGE, NJ            NT      32.86  
  3 James, Leon               62 BROOKLYN, NY              NT      39.51  
  4 Schwab, Roger             64 PLAINSBORO, NJ            NT      47.00  
  5 Campbell, Mike            61 MERCER, NJ                NT      58.00  
  6 Merengueli, Thomas        61 FLUSHING, NY              NT      59.91  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                60 HIGHLAND PARK, NJ         NT    1:02.40  
      29.70   32.70                                                
  2 Katz, Stephen             61 CHERRY HILL, NJ      1:45.00    1:09.60  
      35.45   34.15                                                
  3 Engstrom, Harold          62 WOODBRIDGE, NJ            NT    1:17.64  
      35.95   41.69                                                
  4 Lehrer, Elliott           60 OLD BRIDGE, NJ            NT    1:22.03  
      35.35   46.68                                                
  5 Campbell, Mike            61 MERCER, NJ                NT    2:01.79  
    1:01.83   59.96                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                60 HIGHLAND PARK, NJ         NT    2:15.32  
      30.75   34.34   35.35   34.88                                
  2 Campbell, Mike            61 MERCER, NJ                NT    4:03.97  
    1:01.30   59.95 1:00.35 1:02.37                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                60 HIGHLAND PARK, NJ         NT    6:02.14  
      32.20   35.18   36.68   37.39   37.28   37.54   37.37   37.54
      35.76   35.20                                                
  2 Katz, Stephen             61 CHERRY HILL, NJ     10:00.00    7:21.03  
      40.77   44.40   46.25   45.59   45.99   45.40   44.96   44.18
      43.49   40.00                                                
  3 Engstrom, Harold          62 WOODBRIDGE, NJ            NT    9:36.58  
      45.37   50.59   57.07   59.73   59.77 1:00.52 1:02.15 1:02.99
    1:01.78   56.61                                                
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Elliott           60 OLD BRIDGE, NJ            NT      51.79  
  2 Campbell, Mike            61 MERCER, NJ                NT    1:12.22  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                60 HIGHLAND PARK, NJ         NT    1:10.97  
      34.54   36.43                                                
  2 Campbell, Mike            61 MERCER, NJ                NT    2:31.69  
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                60 HIGHLAND PARK, NJ         NT    2:31.68  
      34.31   37.70   40.19   39.48                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Stephen             61 CHERRY HILL, NJ        53.00      40.76  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Mike            61 MERCER, NJ                NT    2:56.15  
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Mike            61 MERCER, NJ                NT    6:36.37  
    1:41.26 1:40.08 1:42.45 1:32.58                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Elliott           60 OLD BRIDGE, NJ            NT      49.10  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Elliott           60 OLD BRIDGE, NJ            NT    1:47.34  
      48.25   59.09                                                
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferriter, James           66 EDISON, NJ             30.00      28.38  
  2 Grindlinger, Ira          66 WILLIAMSTOWN, NJ          NT      30.02  
  3 Messina, Randolph         67 SPRING LAKE, NJ           NT      30.58  
  4 Rose, Leo                 65 COLONIA, NJ               NT      43.84  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferriter, James           66 EDISON, NJ           1:07.25    1:05.00  
      30.87   34.13                                                
  2 Bacher, Joel              66 WAYNE, NJ                 NT    1:21.61  
      37.13   44.48                                                
  3 Rose, Leo                 65 COLONIA, NJ               NT    1:44.62  
      43.86 1:00.76                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rose, Leo                 65 COLONIA, NJ               NT         DQ  
      47.00 1:02.91 1:36.28 1:15.50                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grindlinger, Ira          66 WILLIAMSTOWN, NJ          NT      41.82  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grindlinger, Ira          66 WILLIAMSTOWN, NJ          NT    1:33.43  
      43.92   49.51                                                
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bacher, Joel              66 WAYNE, NJ                 NT      47.94  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grindlinger, Ira          66 WILLIAMSTOWN, NJ          NT      34.95  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grindlinger, Ira          66 WILLIAMSTOWN, NJ          NT    1:22.27  
      37.66   44.61                                                
  2 Ferriter, James           66 EDISON, NJ           1:38.00    1:26.10  
      38.92   47.18                                                
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, JB                73 PLAINFIELD, NJ         45.00      47.18  
  2 Mallack, William          70 MIDDLESEX, NJ             NT      51.64  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallack, William          70 MIDDLESEX, NJ             NT    1:56.08  
      54.81 1:01.27                                                
  2 McSweeney, Paul           71 BROOKLYN, NY              NT    1:56.84  
      56.05 1:00.79                                                
  3 Murphy, JB                73 PLAINFIELD, NJ       1:07.00    2:07.71  
      52.68 1:15.03                                                
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, JB                73 PLAINFIELD, NJ       4:00.00    4:59.79  
                    1:28.81 1:15.17                                
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, JB                73 PLAINFIELD, NJ         55.00      55.36  
  2 Mallack, William          70 MIDDLESEX, NJ             NT    1:04.27  
  3 McSweeney, Paul           71 BROOKLYN, NY              NT    1:14.50  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallack, William          70 MIDDLESEX, NJ             NT    1:06.46  
  2 McSweeney, Paul           71 BROOKLYN, NY              NT    1:28.44  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallack, William          70 MIDDLESEX, NJ             NT    2:34.42  
    1:08.55 1:25.87                                                
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McSweeney, Paul           71 BROOKLYN, NY              NT    2:46.84  
    1:24.11 1:22.73                                                
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               77 HILLSBOROUGH, NJ          NT      33.28  
  2 Walker, Craig             75 REDLANDS, CA              NT      46.42  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               77 HILLSBOROUGH, NJ          NT    1:20.61  
      39.56   41.05                                                
  2 Walker, Craig             75 REDLANDS, CA              NT    1:55.62  
      50.53 1:05.09                                                
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Craig             75 REDLANDS, CA              NT    1:02.34  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Craig             75 REDLANDS, CA              NT    2:14.57  
    1:03.02 1:11.55                                                
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               77 HILLSBOROUGH, NJ          NT      44.49  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               77 HILLSBOROUGH, NJ          NT    1:47.43  
      51.18   56.25                                                
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               77 HILLSBOROUGH, NJ          NT      41.08  
  2 Walker, Craig             75 REDLANDS, CA              NT    1:26.78  
 
Men 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               77 HILLSBOROUGH, NJ          NT    1:51.29  
      51.34   59.95                                                
  2 Walker, Craig             75 REDLANDS, CA              NT    3:36.42  
    1:40.36 1:56.06                                                
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Craig             75 REDLANDS, CA              NT    2:39.50  
    1:18.18 1:21.32                                                
 
Men 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Craig             75 REDLANDS, CA              NT    5:51.20  
    1:33.79 1:22.17 1:46.67 1:08.57                                
 
Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen, Lee               81 EGG HARBOR TOWNSHIP       NT    1:23.02  
      38.36   44.66                                                
 
Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen, Lee               81 EGG HARBOR TOWNSHIP       NT    9:07.84  
      42.73   47.15   53.67   57.46   58.77   57.95   58.10   58.22
      57.93   55.86                                                
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernhardt, Fred           81 PORT READING, NJ          NT    2:06.52  
 
Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernhardt, Fred           81 PORT READING, NJ          NT   11:18.07  
    2:24.92 5:50.98 3:02.17                                        
 
Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demas, Nickolas           85 BRANCHBURG, NJ            NT      36.72  
 
Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demas, Nickolas           85 BRANCHBURG, NJ            NT    1:28.25  
      39.44   48.81