Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/17/2015 10:55 PM
                     Adult Mini Meet 10/17/15 - 10/17/2015                     
                                    Results                                    
 
Women 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gardner, Meghan L         31 005-Fins            17:37.26   17:13.66  
    3:32.32
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gardner, Meghan L         31 005-Fins             1:47.50    1:45.68  
                      53.46                                        
 
Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stabinsky, Mary           38 UC08-DV             15:28.74   15:18.30  
    2:58.21
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stabinsky, Mary           38 UC08-DV                40.79      40.23  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stabinsky, Mary           38 UC08-DV                   NT    1:29.64  
                      46.77                                        
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wisselinck, Yvonne        37 UNAT                   45.00      36.10  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wisselinck, Yvonne        37 UNAT                 1:28.00    1:20.42  
                      42.27                                        
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stabinsky, Mary           38 UC08-DV                   NT      48.87  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wisselinck, Yvonne        37 UNAT                 1:24.00    1:16.64  
                      39.55                                        
  2 Stabinsky, Mary           38 UC08-DV              1:34.41    1:32.96  
                      50.52                                        
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Kerstin          42 UNAT                 2:59.00    2:52.25  
                                                      43.70        
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Kerstin          42 UNAT                 1:33.00    1:31.63  
                      47.77                                        
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lovett, Trish             46 UNAT                 1:02.00    1:12.33  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegrist, Michele         54 UNAT                   49.69      44.74  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Patti A             53 GSM                       NT    1:44.05  
                      52.38                                        
 
Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medina, Mary E            53 UC08-DV             16:45.00   16:30.40  
    3:14.68
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                52 UNAT                   39.78      42.89  
  2 Siegrist, Michele         54 UNAT                   55.00      49.94  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                52 UNAT                 1:30.60    1:31.16  
                      47.23                                        
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                52 UNAT                   45.78      45.31  
  2 Siegrist, Michele         54 UNAT                 1:05.00    1:01.16  
  3 Bell, Patti A             53 GSM                       NT    1:08.98  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                52 UNAT                      NT    1:41.76  
                      52.89                                        
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                52 UNAT                   43.00      42.90  
  2 Siegrist, Michele         54 UNAT                   55.35      53.88  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medina, Mary E            53 UC08-DV              1:40.00    1:36.16  
                      53.12                                        
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medina, Mary E            53 UC08-DV              1:30.00    1:26.93  
                      46.84                                        
  2 Siegrist, Michele         54 UNAT                 1:58.00    1:49.50  
  3 Bell, Patti A             53 GSM                  2:10.00    2:06.06  
                    1:02.63                                        
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Jeanne          56 UNAT                   45.12      44.77  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Jeanne          56 UNAT                 1:39.19    1:39.12  
                      50.19                                        
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Jeanne          56 UNAT                   56.74      53.71  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Jeanne          56 UNAT                 1:54.93    1:58.57  
                    1:00.42                                        
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remark-Ziff, Heidi        63 GSM                    34.00      32.32  
  2 Jakubek, Celeste A        61 UC06-MR                41.02      49.43  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remark-Ziff, Heidi        63 GSM                  1:17.00    1:14.35  
                      38.67                                        
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remark-Ziff, Heidi        63 GSM                  2:50.00    2:43.72  
                                                      41.93        
  2 Jakubek, Celeste A        61 UC06-MR              3:46.04    3:56.25  
                    3:02.52                                        
 
Women 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jakubek, Celeste A        61 UC06-MR             20:33.40   20:53.77  
    4:06.08
 
Women 75-79 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             77 ADMS                21:09.00   20:47.09  
    4:07.94
 
Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             77 ADMS                 1:25.00    1:14.70  
 
Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             77 ADMS                 2:30.00    2:16.87  
                    1:12.38                                        
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Noel G              31 UC07                   27.26      29.45  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Noel G              31 UC07                      NT    2:40.69  
                                                      43.82        
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mount, Josiah             31 UNAT                   32.00      35.19  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mount, Josiah             31 UNAT                   28.00      30.32  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Noel G              31 UC07                 1:13.11    1:13.82  
                      38.96                                        
  2 Mount, Josiah             31 UNAT                 1:08.00    1:15.34  
                      39.77                                        
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bohan, Michael            39 UNAT                   26.04      26.41  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bohan, Michael            39 UNAT                 1:01.68    1:02.40  
                      33.29                                        
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bohan, Michael            39 UNAT                   32.10      31.78  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bohan, Michael            39 UNAT                   30.66      30.63  
 
Men 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stigler, Wesley           44 UNAT                      NT   18:26.61  
    3:37.98
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stigler, Wesley           44 UNAT                      NT      45.69  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          48 UC07                   27.53      27.75  
  2 Foulks, Preston S         47 METR                   32.50      33.29  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          48 UC07                 1:00.08    1:01.85  
                      32.33                                        
 
Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faria, Jose J             49 GSM                 12:30.00   12:41.00  
    2:26.40
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          48 UC07                   32.83      32.65  
  2 Foulks, Preston S         47 METR                   40.17      41.10  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foulks, Preston S         47 METR                 1:35.00    1:39.23  
                      54.06                                        
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faria, Jose J             49 GSM                  1:03.00    1:04.93  
                      34.59                                        
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faria, Jose J             49 GSM                  1:03.00    1:02.54  
                      33.32                                        
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steiner, Joe              52 UC07                   28.25      29.28  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Scott            51 GSM                  1:59.00    2:00.15  
                                                      29.91        
 
Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steiner, Joe              52 UC07                13:45.40   14:04.01  
    2:45.78
  2 Schall, James E           54 UC08-DV             15:00.00   14:32.57  
    2:57.36
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Daniel             50 UNAT                 1:08.20    1:07.63  
                      33.38                                        
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cataldo, Keith            53 XCEL                   37.00      36.91  
  2 Schall, James E           54 UC08-DV                45.00      40.80  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Scott            51 GSM                  1:12.00    1:15.79  
                      39.64                                        
  2 Cataldo, Keith            53 XCEL                 1:20.00    1:19.99  
                      40.69                                        
  3 Schall, James E           54 UC08-DV              1:30.00    1:25.92  
                      44.43                                        
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steiner, Joe              52 UC07                   32.50      33.51  
  2 Schall, James E           54 UC08-DV                40.00      36.81  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Daniel             50 UNAT                 1:45.10    1:05.45  
                      35.27                                        
  2 Cataldo, Keith            53 XCEL                 1:15.00    1:14.68  
                      38.44                                        
  3 Schall, James E           54 UC08-DV              1:35.00    1:22.52  
                      42.12                                        
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Daniel             50 UNAT                 2:29.20    2:27.65  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schott, Robert E          57 GSM                    35.00      32.89  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schott, Robert E          57 GSM                    45.00      42.01  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schott, Robert E          57 GSM                    45.00      40.94  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schott, Robert E          57 GSM                  1:45.00    1:26.54  
                      47.48                                        
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Rich O          63 GSM                  1:30.00    1:22.31  
                      43.53                                        
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Rich O          63 GSM                  3:31.00    3:03.15  
                                                      49.27        
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lockard, Gregory Sr L     60 UC07                   33.50      31.57  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lockard, Gregory Sr L     60 UC07                 1:12.00    1:08.86  
                      34.96                                        
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Rich O          63 GSM                  1:35.00    1:27.85  
                      47.81                                        
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence B       68 GSM                    28.98      29.82  
  2 O'Hara, Edward F          69 GSM                    38.00      38.21  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence B       68 GSM                  1:05.79    1:10.27  
                      37.03                                        
  2 O'Hara, Edward F          69 GSM                  1:28.00    1:29.21  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Edward F          69 GSM                    54.00      53.66  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence B       68 GSM                    33.88      34.86  
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence B       68 GSM                  1:22.06    1:27.41  
                      47.33                                        
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              73 GSM                    45.00      40.58  
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              73 GSM                  1:45.00    1:35.88  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              73 GSM                    50.00      48.11  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              73 GSM                  1:45.00    1:35.12  
                      49.47                                        
 
Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demas, Nickolas           85 GSM                    37.00      37.51  
 
Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Demas, Nickolas           85 GSM                  1:30.00        DFS  
 
Men 85-89 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiell, Paul J             85 BERK                20:00.00   19:07.18  
    3:52.11