Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/15/2016 01:51 PM
                         Masters Meet 2016 - 2/14/2016                         
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Safarian, Sasha           20 One Event              29.05      27.78    7  
  2 Alic, Asja                23 Ranger Aquatics-7      33.00      28.78    5  
  3 Lampe, Corinne M          24 Spring Valley YM-8     30.00      28.94    4  
  4 Gomez, La Princesa M      19 GLEN                   39.11      31.19    3  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Safarian, Sasha           20 One Event            1:01.45      59.18    7  
      28.44   30.74                                                
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Teifer, Briana N          22 OCY                  2:30.00    2:32.55    7  
      34.61   39.16   40.50   38.28                                
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lampe, Corinne M          24 Spring Valley YM-8   6:15.00    6:09.69    7  
      32.36   35.98   37.04   37.17   37.93   37.52   37.67   38.36
      38.41   37.25                                                
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lisbon, Megan             24 Hoboken Masters-7      30.50      30.12    7  
  2 Lampe, Corinne M          24 Spring Valley YM-8     34.00      32.76    5  
  3 Safarian, Sasha           20 One Event              32.88      34.58    4  
  4 Gomez, La Princesa M      19 GLEN                   45.11      40.29    3  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Teifer, Briana N          22 OCY                  1:16.00    1:16.83    7  
      37.11   39.72                                                
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Safarian, Sasha           20 One Event              36.99      38.92    7  
  2 Gomez, La Princesa M      19 GLEN                   49.11      44.94    5  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lampe, Corinne M          24 Spring Valley YM-8     32.00      30.17    7  
  2 Teifer, Briana N          22 OCY                    32.00      33.14    5  
  3 Alic, Asja                23 Ranger Aquatics-7      40.00      34.50    4  
  4 Gomez, La Princesa M      19 GLEN                   45.11      35.70    3  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lisbon, Megan             24 Hoboken Masters-7    1:10.00    1:05.82    7  
      30.12   35.70                                                
  2 Safarian, Sasha           20 One Event            1:18.45    1:10.69    5  
      33.26   37.43                                                
  3 Alic, Asja                23 Ranger Aquatics-7    1:30.00    1:12.51    4  
      32.36   40.15                                                
  4 Gomez, La Princesa M      19 GLEN                 2:20.11    1:25.44    3  
      41.31   44.13                                                
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lisbon, Megan             24 Hoboken Masters-7    2:30.00    2:23.24    7  
      30.06   36.00   42.89   34.29                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohorn, Heather D         28 Fins Aquatics Cl-8     26.27      26.19    7  
  2 Assuncao, Christina R     26 Flipside Aquatic-7     26.50      26.97    5  
  3 Mahaney, Melanie A        25 Spring Valley YM-8     29.50      28.59    4  
  4 Ogrosso, Nicole           29 Hoboken Masters-7      29.00      29.13    3  
  5 de Rouville, Christine    28 OCY                    29.00      29.19    2  
  6 Metcalfe, Kristi          29 UC07-7                 30.00      29.32    1  
  7 Sathapornchaisit, Onnich  26 RBY                    29.00      31.29  
  8 Betts, Allison            29 OCY                    35.00      35.47  
  9 Flum, Caitie              28 Peddie Aquatic A-7     41.50      39.43  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohorn, Heather D         28 Fins Aquatics Cl-8     57.02      57.41    7  
      27.86   29.55                                                
  2 Metcalfe, Kristi          29 UC07-7               1:08.00    1:04.76    5  
      30.70   34.06                                                
  3 Sathapornchaisit, Onnich  26 RBY                  1:05.00    1:06.53    4  
      31.21   35.32                                                
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahaney, Melanie A        25 Spring Valley YM-8   2:20.00    2:16.53    7  
      30.35   34.13   36.14   35.91                                
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohorn, Heather D         28 Fins Aquatics Cl-8   5:26.45    5:27.65    7  
      29.71   32.52   33.11   33.22   33.71   33.00   32.76   33.19
      33.27   33.16                                                
  2 Mahaney, Melanie A        25 Spring Valley YM-8   8:30.00    6:06.10    5  
      31.30   35.14   36.56   37.38   38.04   37.87   38.11   37.67
      37.78   36.25                                                
  3 Ogrosso, Nicole           29 Hoboken Masters-7    6:00.00    6:06.62    4  
      31.71   35.02   36.52   37.29   37.27   37.78   38.08   37.91
      38.33   36.71                                                
  4 Metcalfe, Kristi          29 UC07-7               6:45.00    6:51.47    3  
      32.21   36.81   39.62   42.41   42.89   44.68   43.47   42.95
      44.60   41.83                                                
  5 Flum, Caitie              28 Peddie Aquatic A-7   8:25.00    8:26.97    2  
      42.19   48.07                   52.33   54.02   54.03   53.56
      51.29   48.49                                                
 
Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohorn, Heather D         28 Fins Aquatics Cl-8  11:06.54   11:17.08    7  
      27.78   32.42   33.22   33.51   33.76   34.33   34.16   34.07
      34.42   34.36   33.68   34.39   34.32   34.47   34.88   34.67
      34.26   34.13   34.61   35.64                                
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosentino, Christina      26 UC07-7                    NT      30.31    7  
  2 Weiner, Rebekah           27 UC07-7                    NT      31.25    5  
  3 Assuncao, Christina R     26 Flipside Aquatic-7     31.20      31.42    4  
  4 Mahaney, Melanie A        25 Spring Valley YM-8     36.00      32.64    3  
  5 Sathapornchaisit, Onnich  26 RBY                    33.00      34.14    2  
  6 Ganley, Lynne             27 Berkeley (Nj) Aq-7   1:35.34    1:21.73    1  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sathapornchaisit, Onnich  26 RBY                  1:20.00    1:14.84    7  
  2 Ganley, Lynne             27 Berkeley (Nj) Aq-7   3:24.16    2:53.51    5  
    1:22.48 1:31.03                                                
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 de Rouville, Christine    28 OCY                    38.00      37.34    7  
  2 Betts, Allison            29 OCY                    41.00      43.84    5  
  3 Ganley, Lynne             27 Berkeley (Nj) Aq-7   2:06.13    2:19.19    4  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 de Rouville, Christine    28 OCY                  1:20.00    1:19.70    7  
      37.72   41.98                                                
 
Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Kari              25 LHY                  2:40.00    2:46.52    7  
      37.73   42.14   43.18   43.47                                
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahaney, Melanie A        25 Spring Valley YM-8     35.00      31.20    7  
  2 Cefalo, Aubrey            26 UC07-7                 37.00      32.73    5  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Napoli, Caitlin           27 UC07-7               1:30.00    1:05.83    7  
      30.70   35.13                                                
  2 Weiner, Rebekah           27 UC07-7               1:30.00    1:07.60    5  
      31.08   36.52                                                
  3 Keller, Kari              25 LHY                  1:10.00    1:07.68    4  
      31.97   35.71                                                
  4 Cosentino, Christina      26 UC07-7               1:30.00    1:08.83    3  
      31.16   37.67                                                
  5 de Rouville, Christine    28 OCY                  1:12.00    1:11.34    2  
      32.67   38.67                                                
  6 Cefalo, Aubrey            26 UC07-7               1:30.00    1:11.61    1  
      31.64   39.97                                                
  7 Ogrosso, Nicole           29 Hoboken Masters-7    1:20.00    1:11.91  
      33.62   38.29                                                
  8 Myer, Elizabeth K         28 Flipside Aquatic-7   1:20.00    1:13.28  
      33.34   39.94                                                
  9 Flum, Caitie              28 Peddie Aquatic A-7   2:02.00    1:40.38  
      47.18   53.20                                                
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sathapornchaisit, Onnich  26 RBY                  3:00.00    3:03.93    7  
      40.22   45.47   54.11   44.13                                
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenny, Laura              32 Jersey Area Mult-7     31.70      31.29    7  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carr, Vanessa             33 UC07-7               1:15.00    1:04.94    7  
      31.32   33.62                                                
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Mingi                32 Hoboken Masters-7    2:21.31    2:16.12    7  
      32.84   34.07   35.08   34.13                                
  2 Kenny, Laura              32 Jersey Area Mult-7   2:27.00    2:29.48    5  
      34.05   38.56   39.18   37.69                                
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenny, Laura              32 Jersey Area Mult-7   6:24.00    6:29.76    7  
      34.85   38.41   38.88   39.08   39.48   39.87   39.78   40.27
      40.39   38.75                                                
  2 Henricksen, Erin A        32 Jersey Area Mult-7   9:45.00    8:44.97    5  
      40.96   48.18   52.04   53.04   55.17                   55.85
      56.48   52.68                                                
 
Women 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Mingi                32 Hoboken Masters-7   12:56.61   12:57.86    7  
      31.04   36.61   37.74   38.01   37.69   38.05   38.20   38.66
      39.15   39.25   39.14   39.73   39.82   40.25   40.62   41.06
      41.30   40.33   40.05   41.16                                
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenny, Laura              32 Jersey Area Mult-7     40.00      39.69    7  
  2 Baillie, Carol A          31 Peddie Aquatic A-7     38.90      40.28    5  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Mingi                32 Hoboken Masters-7    1:20.88    1:19.91    7  
      37.61   42.30                                                
  2 Baillie, Carol A          31 Peddie Aquatic A-7   1:24.45    1:26.09    5  
      40.21   45.88                                                
 
Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baillie, Carol A          31 Peddie Aquatic A-7   3:06.97    3:08.45    7  
      41.92   48.58   48.87   49.08                                
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carr, Vanessa             33 UC07-7                 35.00      33.96    7  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenny, Laura              32 Jersey Area Mult-7   1:20.00    1:18.50    7  
      38.63   39.87                                                
  2 Henricksen, Erin A        32 Jersey Area Mult-7   1:36.00    1:33.07    5  
      44.38   48.69                                                
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Mingi                32 Hoboken Masters-7    2:32.19    2:33.42    7  
      33.73   39.24   44.24   36.21                                
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bieloski, Stephanie       36 OCY                    28.00      27.07    7  
  2 Betts, Jennifer           35 OCY                    31.69      29.15    5  
  3 Cummins, Lisa D           39 UC07-7                 33.00      30.26    4  
  4 Dickey, Carrie            36 LHY                    32.49      30.44    3  
  5 Ford, Sandra              39 Ronin Aquatics-7       32.30      32.59    2  
  6 Graf, Jessica R           38 One Event              33.00      33.73    1  
  7 Truncale, Kate            37 Somerset County-7      50.00      35.65  
  8 Aksu, Gulnaz              38 Peddie Aquatic A-7     41.00      38.17  
  9 Noble, Debra L            35 Hoboken Masters-7      50.00      38.31  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bieloski, Stephanie       36 OCY                    59.00      59.97    7  
      29.23   30.74                                                
  2 Cummins, Lisa D           39 UC07-7               1:06.00    1:07.21    5  
      32.33   34.88                                                
  3 Byron, Lauren             39 Ronin Aquatics-7     1:14.00    1:14.97    4  
      37.86   37.11                                                
  4 Gibson-Rimer, Laura B     37 Coney Island Bri-7   1:17.00    1:16.05    3  
      35.42   40.63                                                
  5 Graf, Jessica R           38 One Event            1:11.00    1:16.18    2  
      34.83   41.35                                                
  6 Truncale, Kate            37 Somerset County-7    1:40.00    1:19.14    1  
      36.22   42.92                                                
  7 Noble, Debra L            35 Hoboken Masters-7    1:40.00    1:21.60  
      38.18   43.42                                                
  8 Aksu, Gulnaz              38 Peddie Aquatic A-7   1:30.00    1:37.11  
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byron, Lauren             39 Ronin Aquatics-7     2:46.00    2:37.90    7  
      35.92   39.63   41.66   40.69                                
  2 Truncale, Kate            37 Somerset County-7    3:20.00    3:05.31    5  
      39.90   45.90   49.19   50.32                                
  3 Lech, Melissa             35 Colonials 1776-8     3:30.84    3:25.08    4  
      45.92   52.41   54.94   51.81                                
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson-Rimer, Laura B     37 Coney Island Bri-7   7:30.00    7:38.04    7  
 
Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson-Rimer, Laura B     37 Coney Island Bri-7  15:00.00   14:57.82    7  
      36.42   40.62   45.13   45.00   45.76   46.08   46.80   47.17
      47.58   46.78   47.07   47.25   46.89   45.41   45.74   44.46
      44.99   44.61   43.83   40.23                                
  2 Noble, Debra L            35 Hoboken Masters-7   17:00.00   16:18.54    5  
      42.44   45.28   47.70   47.95   48.79   48.91   49.46   49.65
      50.23   50.13   49.91   49.78   50.34   50.03   50.22   49.34
      50.10   50.29   49.76   48.23                                
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bieloski, Stephanie       36 OCY                    32.00      32.86    7  
  2 Betts, Jennifer           35 OCY                    36.69      34.06    5  
  3 Dickey, Carrie            36 LHY                    39.54      36.73    4  
  4 Ford, Sandra              39 Ronin Aquatics-7       37.00      38.91    3  
  5 Aksu, Gulnaz              38 Peddie Aquatic A-7     59.00      46.59    2  
  6 Lech, Melissa             35 Colonials 1776-8       51.00      47.72    1  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finotti-Sheppard, Jennif  38 Hoboken Masters-7    1:07.22    1:05.90    7  
      32.18   33.72                                                
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finotti-Sheppard, Jennif  38 Hoboken Masters-7    2:21.17    2:23.37    7  
      33.27   35.30   37.08   37.72                                
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Jennifer J       39 Berkeley (Nj) Aq-7     42.00      37.70    7  
  2 Bieloski, Stephanie       36 OCY                    41.00      39.02    5  
  3 Kraljic, Anne E           37 Garden State Mas-7     43.40      43.36    4  
  4 Dickey, Carrie            36 LHY                    45.22      44.86    3  
  5 Graf, Jessica R           38 One Event              37.00      46.54    2  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Jennifer J       39 Berkeley (Nj) Aq-7   1:32.00    1:21.74    7  
      38.30   43.44                                                
  2 Kraljic, Anne E           37 Garden State Mas-7   1:35.22    1:36.18    5  
      45.59   50.59                                                
 
Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraljic, Anne E           37 Garden State Mas-7   3:30.00    3:39.87    7  
      48.99   56.23   57.90   56.75                                
  2 Lech, Melissa             35 Colonials 1776-8     4:28.82    4:02.54    5  
      55.41 1:02.38 1:03.48 1:01.27                                
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finotti-Sheppard, Jennif  38 Hoboken Masters-7      29.89      30.11    7  
  2 Bieloski, Stephanie       36 OCY                    32.00      30.19    5  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finotti-Sheppard, Jennif  38 Hoboken Masters-7    1:07.01    1:07.86    7  
      30.81   37.05                                                
  2 Freeman, Jennifer J       39 Berkeley (Nj) Aq-7   1:25.00    1:16.24    5  
      35.97   40.27                                                
  3 Ford, Sandra              39 Ronin Aquatics-7     1:30.00    1:23.87    4  
      39.64   44.23                                                
  4 Gibson-Rimer, Laura B     37 Coney Island Bri-7   1:47.00    1:33.36    3  
      47.65   45.71                                                
  5 Lech, Melissa             35 Colonials 1776-8     1:59.41    1:45.83    2  
      51.90   53.93                                                
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finotti-Sheppard, Jennif  38 Hoboken Masters-7    2:25.64    2:27.67    7  
      31.21   37.87   43.33   35.26                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henion, Theresa A         44 Spring Valley YM-8     35.22      30.58    7  
  2 Ryan, Ellen M             41 Somerset County-7      34.00      32.88    5  
  3 Wishnow, Kristin E        41 Somerset County-7      36.41      33.03    4  
  4 Cromwell, Michelle        41 LHY                    34.99      38.00    3  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Maribeth           42 Spring Valley YM-8   1:10.00    1:07.40    7  
      31.81   35.59                                                
  2 Ryan, Ellen M             41 Somerset County-7    1:24.00    1:15.49    5  
      35.12   40.37                                                
  3 Wishnow, Kristin E        41 Somerset County-7    1:25.41    1:16.51    4  
      35.46   41.05                                                
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Ellen M             41 Somerset County-7    2:35.00    2:49.97    7  
      35.59   40.70   46.30   47.38                                
  2 Wishnow, Kristin E        41 Somerset County-7    3:10.41    2:56.07    5  
      38.41   44.31   47.02   46.33                                
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Maribeth           42 Spring Valley YM-8   7:05.00    6:57.02    7  
      36.83   39.80   41.33   42.38   42.79   43.24   43.15   43.08
      42.90   41.52                                                
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wriede, Michelle          40 Peddie Aquatic A-7     35.00      33.44    7  
  2 Ryan, Ellen M             41 Somerset County-7      42.00      38.19    5  
  3 Cromwell, Michelle        41 LHY                    42.50      44.16    4  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henion, Theresa A         44 Spring Valley YM-8     39.31      40.56    7  
  2 Cromwell, Michelle        41 LHY                    48.67      50.31    5  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henion, Theresa A         44 Spring Valley YM-8   1:25.30    1:26.22    7  
      40.86   45.36                                                
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henion, Theresa A         44 Spring Valley YM-8   3:08.22    3:08.63    7  
      42.78   46.92   49.06   49.87                                
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Maribeth           42 Spring Valley YM-8     33.50      32.71    7  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Maribeth           42 Spring Valley YM-8   1:20.00    1:16.64    7  
      35.45   41.19                                                
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wriede, Michelle          40 Peddie Aquatic A-7   1:15.15    1:14.45    7  
      33.41   41.04                                                
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zarow, Cindy A            47 UC06-6                 33.25      30.51    7  
  2 Morgan, Adele M           49 Somerset County-7      32.34      31.35    5  
  3 Campbell, Michele         46 Garden State Mas-7     31.99      32.15    4  
  4 Sommer, Lisa              46 Spring Valley YM-8     32.00      33.14    3  
  5 Bustamante, Patricia      46 GLEN                   49.12      52.07    2  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle L      45 Ronin Aquatics-7     1:01.28    1:01.28    7  
      29.39   31.89                                                
  2 Twining-Ward, Louise      47 UC06-6               1:08.00    1:05.24    5  
      31.65   33.59                                                
  3 Bernich, Michele          49 Ronin Aquatics-7     1:08.00    1:11.26    4  
      34.40   36.86                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Adele M           49 Somerset County-7    2:50.49    2:38.88    7  
      35.56   40.37   42.31   40.64                                
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tokos- Marcolina, Eve E   47 Colonials 1776-8     7:25.00    7:00.97    7  
      36.06   40.82   41.92   42.48   43.70   43.38   43.53   43.58
      43.12   42.38                                                
  2 Brown, Diane              48 UC07-7              10:00.00   10:27.99    5  
      45.77   54.00 1:00.62 1:04.60 1:05.97 1:07.36 1:10.75 1:08.56
    1:08.04 1:02.32                                                
 
Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monaghan, Ann S           49 Jersey Area Mult-7  13:20.00   12:41.26    7  
      33.04   37.17   37.42   37.52   37.76   37.46   38.08   38.49
      38.37   38.80   38.56   38.92   38.99   38.30   38.95   38.95
      39.27   39.37   38.87   36.97                                
  2 Twining-Ward, Louise      47 UC06-6              14:30.00   14:37.20    5  
      34.45   37.08   41.1012:44.57                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle L      45 Ronin Aquatics-7       30.29      30.54    7  
  2 Monaghan, Ann S           49 Jersey Area Mult-7     31.00      30.84    5  
  3 Zarow, Cindy A            47 UC06-6                 39.83      36.65    4  
  4 Campbell, Michele         46 Garden State Mas-7     36.41      37.03    3  
  5 Bustamante, Patricia      46 GLEN                   59.12    1:02.31    2  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle L      45 Ronin Aquatics-7     1:05.56    1:07.05    7  
      31.91   35.14                                                
 
Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle L      45 Ronin Aquatics-7     2:23.00    2:26.79    7  
      33.83   37.34   38.32   37.30                                
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tokos- Marcolina, Eve E   47 Colonials 1776-8       39.00      38.10    7  
  2 Sommer, Lisa              46 Spring Valley YM-8     39.00      39.69    5  
  3 Zarow, Cindy A            47 UC06-6                 42.14      40.12    4  
  4 Twining-Ward, Louise      47 UC06-6               1:38.00      40.32    3  
  5 Bustamante, Patricia      46 GLEN                 1:11.12    1:17.83    2  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sommer, Lisa              46 Spring Valley YM-8   1:26.88    1:25.88    7  
      39.67   46.21                                                
  2 Bernich, Michele          49 Ronin Aquatics-7     1:25.00    1:31.81    5  
      43.67   48.14                                                
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tokos- Marcolina, Eve E   47 Colonials 1776-8     3:08.00    3:03.03    7  
      41.62   45.92   47.86   47.63                                
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monaghan, Ann S           49 Jersey Area Mult-7     30.00      30.73    7  
  2 Tokos- Marcolina, Eve E   47 Colonials 1776-8       36.00      34.08    5  
  3 Morgan, Adele M           49 Somerset County-7      35.09      34.34    4  
  4 Bustamante, Patricia      46 GLEN                   59.12    1:06.01    3  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Adele M           49 Somerset County-7    1:25.49    1:24.44    7  
      37.89   46.55                                                
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monaghan, Ann S           49 Jersey Area Mult-7   1:09.10    1:09.44    7  
      31.65   37.79                                                
  2 Twining-Ward, Louise      47 UC06-6               1:31.00    1:17.27    5  
      36.76   40.51                                                
  3 Campbell, Michele         46 Garden State Mas-7   1:23.00    1:21.95    4  
      37.35   44.60                                                
  4 Brown, Diane              48 UC07-7               1:55.00    1:49.14    3  
  5 Bustamante, Patricia      46 GLEN                 3:01.12    2:14.50    2  
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle L      45 Ronin Aquatics-7     2:32.45    2:40.04    7  
      33.15   39.83   48.68   38.38                                
  2 Twining-Ward, Louise      47 UC06-6               3:00.00    2:50.76    5  
      36.40   45.42   52.00   36.94                                
  3 Bernich, Michele          49 Ronin Aquatics-7     3:00.00    3:09.16    4  
      40.37   51.90   53.92   42.97                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Christine        52 Garden State Mas-7     30.00      30.55    7  
  2 Ward, Cheryl L            50 One Event              35.00      32.47    5  
  3 Graham, Laura A           54 Berkeley (Nj) Aq-7     33.70      35.81    4  
  4 Gyllenhammer, Pauline     50 Somerset County-7      35.49      38.10    3  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Christine        52 Garden State Mas-7   1:06.50    1:06.17    7  
      31.57   34.60                                                
  2 Gyllenhammer, Pauline     50 Somerset County-7    1:29.49    1:24.60    5  
      41.38   43.22                                                
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Christine        52 Garden State Mas-7     37.00      36.80    7  
  2 Ge, Lan                   53 Berkeley (Nj) Aq-7     45.00      43.60    5  
  3 Gyllenhammer, Pauline     50 Somerset County-7      50.50      48.96    4  
  4 Bell, Patti A             53 Berkeley (Nj) Aq-7   1:05.00      53.98    3  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ge, Lan                   53 Berkeley (Nj) Aq-7     45.00      44.32    7  
  2 Bell, Patti A             53 Berkeley (Nj) Aq-7   1:10.50    1:07.70    5  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ge, Lan                   53 Berkeley (Nj) Aq-7   1:34.00    1:34.24    7  
      45.64   48.60                                                
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Christine        52 Garden State Mas-7     35.75      35.43    7  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Cheryl L            50 One Event            1:36.00    1:23.02    7  
      40.25   42.77                                                
  2 Ge, Lan                   53 Berkeley (Nj) Aq-7   1:32.00    1:31.23    5  
      47.04   44.19                                                
  3 Graham, Laura A           54 Berkeley (Nj) Aq-7   1:34.77    1:33.85    4  
      44.12   49.73                                                
  4 Bell, Patti A             53 Berkeley (Nj) Aq-7   2:10.00    2:04.84    3  
      58.06 1:06.78                                                
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tokayer, Susan            55 Garden State Mas-7     28.12      28.68    7  
  2 McGregor, Barbara A       56 Berkeley (Nj) Aq-7     32.00      30.36    5  
  3 Jordan, Tammy S           56 Spring Valley YM-8     30.60      30.72    4  
  4 DeGraw, Sharon            55 UC06-6                 39.00      32.48    3  
  5 Wagner, Nancy M           55 Berkeley (Nj) Aq-7     31.47      33.62    2  
  6 Previtali, Rita E         59 UC07-7               1:00.00      48.02    1  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara A       56 Berkeley (Nj) Aq-7   1:06.59    1:06.23    7  
      31.89   34.34                                                
  2 Jordan, Tammy S           56 Spring Valley YM-8   1:10.20    1:11.69    5  
      33.26   38.43                                                
  3 DeGraw, Sharon            55 UC06-6               1:25.00    1:14.04    4  
      35.35   38.69                                                
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara A       56 Berkeley (Nj) Aq-7   2:22.00    2:24.22    7  
      33.10   36.81   37.72   36.59                                
  2 Jaeger, Joanne M          58 Somerset County-7    3:40.00    3:08.46    5  
      41.89   48.29   49.74   48.54                                
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara A       56 Berkeley (Nj) Aq-7   6:20.00    6:23.35    7  
      32.51   35.76   38.14   39.30   39.70   39.81   40.49   39.99
      40.28   37.37                                                
  2 Jaeger, Joanne M          58 Somerset County-7    9:10.00    8:36.90    5  
      43.34   48.34   52.02   52.79   53.44   53.27   54.24   54.85
      53.99   50.62                                                
 
Women 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wagner, Nancy M           55 Berkeley (Nj) Aq-7  17:36.48   15:31.54    7  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wagner, Nancy M           55 Berkeley (Nj) Aq-7     38.40      40.69    7  
  2 Previtali, Rita E         59 UC07-7               1:00.00      55.96    5  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          59 Raritan Bay Area-7   1:40.84    1:46.08    7  
      51.44   54.64                                                
  2 Previtali, Rita E         59 UC07-7               1:30.00    2:07.58    5  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Tammy S           56 Spring Valley YM-8     40.50      41.80    7  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Tammy S           56 Spring Valley YM-8   1:29.00    1:31.17    7  
      43.02   48.15                                                
  2 Lyndon, Meredith          59 Raritan Bay Area-7   1:48.66    1:49.86    5  
      52.33   57.53                                                
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara A       56 Berkeley (Nj) Aq-7     40.00      36.48    7  
  2 Previtali, Rita E         59 UC07-7               1:00.00      59.15    5  
 
Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tokayer, Susan            55 Garden State Mas-7   3:00.00    2:52.79    7  
      35.75   42.95   48.34   45.75                                
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tokayer, Susan            55 Garden State Mas-7   1:15.34    1:15.60    7  
      36.15   39.45                                                
  2 Lyndon, Meredith          59 Raritan Bay Area-7   1:33.42    1:39.84    5  
      47.26   52.58                                                
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolff, Melinda S          62 Colonials 1776-8       29.00      29.93    7  
  2 Lampe, Betty              60 Spring Valley YM-8     40.00      38.47    5  
  3 Freeman-Patterson, Sue    64 Garden State Mas-7     37.82      38.88    4  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    61 Garden State Mas-7   1:05.60    1:05.54    7  
      31.74   33.80                                                
  2 Lampe, Betty              60 Spring Valley YM-8   1:25.00    1:23.25    5  
      39.81   43.44                                                
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kleeman, Sally A          62 Berkeley (Nj) Aq-7   3:06.65    3:16.44    7  
      44.43   48.78   51.82   51.41                                
  2 Lockhart, Susan           60 Somerset County-7    4:00.00    3:37.44    5  
      49.05   56.39   57.26   54.74                                
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    61 Garden State Mas-7   5:58.00    6:01.84    7  
      32.70   35.01   36.26   36.82   36.89   37.09   37.38   36.86
      37.66   35.17                                                
 
Women 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lockhart, Susan           60 Somerset County-7   20:00.00   19:07.45    7  
                              58.14                                
      59.29                   57.92   58.05                   57.49
      56.99   58.46   57.25   54.58                                
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolff, Melinda S          62 Colonials 1776-8       37.11      36.88    7  
  2 Freeman-Patterson, Sue    64 Garden State Mas-7     44.73      45.63    5  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    61 Garden State Mas-7   1:15.00    1:16.68    7  
      38.00   38.68                                                
  2 Freeman-Patterson, Sue    64 Garden State Mas-7   1:37.93    1:46.67    5  
 
Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    61 Garden State Mas-7   2:45.00    2:42.85    7  
      39.28   41.61   41.35   40.61                                
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolff, Melinda S          62 Colonials 1776-8       37.11      38.01    7  
  2 Korzen, Aniela            60 MP3                    42.00      43.47    5  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kleeman, Sally A          62 Berkeley (Nj) Aq-7   1:45.80    1:47.60    7  
      51.60   56.00                                                
 
Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kleeman, Sally A          62 Berkeley (Nj) Aq-7   3:44.02    3:41.26    7  
      50.99   57.03   57.20   56.04                                
 
Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lampe, Betty              60 Spring Valley YM-8     44.00      42.85    7  
 
Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    61 Garden State Mas-7   1:15.00    1:20.61    7  
      38.48   42.13                                                
  2 Lampe, Betty              60 Spring Valley YM-8   1:40.00    1:42.28    5  
      46.39   55.89                                                
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolff, Melinda S          62 Colonials 1776-8     1:16.00    1:16.59    7  
      36.31   40.28                                                
 
Women 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie H         66 Berkeley (Nj) Aq-7  19:00.00   18:22.37    7  
 
Women 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie H         66 Berkeley (Nj) Aq-7   4:10.00    4:12.62    7  
      57.84 1:04.12 1:05.90 1:04.76                                
 
Women 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie H         66 Berkeley (Nj) Aq-7   4:10.00    4:14.42    7  
      56.00 1:04.86 1:06.91 1:06.65                                
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molloy, Brian             24 OCY                    21.30      21.41    7  
  2 de Rouville, William      24 OCY                    21.99      22.64    5  
  3 Betts Jr, Dan             19 OCY                    22.90      23.13    4  
  4 Crowell, Denny            20 TAC                    22.80      24.52    3  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molloy, Brian             24 OCY                    47.50      46.88    7  
      22.54   24.34                                                
  2 Betts Jr, Dan             19 OCY                    49.50      49.58    5  
      23.54   26.04                                                
  3 de Rouville, William      24 OCY                    48.50      49.90    4  
      22.98   26.92                                                
  4 Zenir, Luke               20 UC06-6                 52.00      50.61    3  
      24.91   25.70                                                
  5 Millard, Jelani           22 Life Time Fitnes-7     53.27      53.17    2  
      25.03   28.14                                                
  6 Crowell, Denny            20 TAC                    55.00      56.75    1  
      26.78   29.97                                                
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bosse, Timothy J          22 Flipside Aquatic-7   1:55.00    1:49.17    7  
      25.35   28.33   28.10   27.39                                
  2 Matthews, Corey           23 One Event            2:00.00    1:53.98    5  
      26.56   28.13   29.37   29.92                                
 
Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bosse, Timothy J          22 Flipside Aquatic-7   5:28.00    5:00.64    7  
      26.63   29.05   29.92   30.49   30.47   30.67   31.07   31.07
      30.73   30.54                                                
  2 Matthews, Corey           23 One Event            5:37.00    5:24.60    5  
      28.65   30.79   31.86   32.47   32.62   33.39   33.82   34.03
      34.29   32.68                                                
  3 Hrabal, Thomas J          21 OCY                  6:09.75    6:20.04    4  
      32.40   35.99   37.56   38.12   38.12   38.93   39.10   40.05
      40.09   39.68                                                
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hrabal, Thomas J          21 OCY                    35.02      35.06    7  
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graziano, Nolan V         20 One Event            1:04.89    1:04.01    7  
      30.48   33.53                                                
 
Men 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hrabal, Thomas J          21 OCY                  2:51.50    2:50.27    7  
      38.17   43.70   43.49   44.91                                
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graziano, Nolan V         20 One Event              24.50      25.17    7  
  2 Millard, Jelani           22 Life Time Fitnes-7     25.73      26.57    5  
  3 Matthews, Corey           23 One Event              26.80      26.84    4  
  4 Milone, James K           24 LHY                    26.00      27.60    3  
  5 Crowell, Denny            20 TAC                    28.50      28.63    2  
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zenir, Luke               20 UC06-6                 56.00      55.22    7  
      26.14   29.08                                                
  2 Millard, Jelani           22 Life Time Fitnes-7     57.52      57.86    5  
      26.56   31.30                                                
  3 Milone, James K           24 LHY                    58.99    1:02.22    4  
      28.90   33.32                                                
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milone, James K           24 LHY                  1:02.00    1:04.83    7  
      30.80   34.03                                                
 
Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graziano, Nolan V         20 One Event            2:06.15    2:05.40    7  
      26.67   32.52   36.52   29.69                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Ryan J     25 Flipside Aquatic-7     24.00      22.94    7  
  2 Caputo, Michael R         25 Jersey Area Mult-7     24.50      24.95    5  
  3 Lynn, John                27 Peddie Aquatic A-7     30.00      31.20    4  
  4 Lehrer, Michael           28 Raritan Bay Area-7     42.50      42.43    3  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mancuso, Timothy          25 RVY                    52.00      52.67    7  
      25.20   27.47                                                
  2 Lynn, John                27 Peddie Aquatic A-7   1:15.00    1:09.08    5  
      32.53   36.55                                                
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caputo, Michael R         25 Jersey Area Mult-7   1:54.00    1:59.57    7  
      26.89   30.42   31.25   31.01                                
  2 Bach, Matthew J           29 Hoboken Masters-7    2:20.00    2:20.89    5  
                    1:12.26                                        
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caputo, Michael R         25 Jersey Area Mult-7   5:10.00    5:13.14    7  
      27.63   30.82   31.25   31.93   32.06   32.02   32.21   32.56
      32.25   30.41                                                
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mancuso, Timothy          25 RVY                    57.00      59.50    7  
      29.02   30.48                                                
  2 Bach, Matthew J           29 Hoboken Masters-7    1:12.00    1:10.48    5  
      34.09   36.39                                                
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Franklin, John            28 Flipside Aquatic-7     26.99      27.08    7  
  2 Lehrer, Michael           28 Raritan Bay Area-7     42.00      43.54    5  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Franklin, John            28 Flipside Aquatic-7   1:01.99    1:00.17    7  
      28.16   32.01                                                
  2 Tighe, Ryan T             29 Raritan Bay Area-7   1:11.50    1:12.07    5  
      33.38   38.69                                                
  3 Lehrer, Michael           28 Raritan Bay Area-7   1:36.50    1:36.51    4  
      45.10   51.41                                                
 
Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tighe, Ryan T             29 Raritan Bay Area-7   2:32.50    2:39.42    7  
      35.14   40.09   41.31   42.88                                
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           28 Raritan Bay Area-7     48.50      46.93    7  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caputo, Michael R         25 Jersey Area Mult-7     58.50    1:03.63    7  
      29.69   33.94                                                
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Ryan J     25 Flipside Aquatic-7     58.00      56.41    7  
      26.37   30.04                                                
  2 Tighe, Ryan T             29 Raritan Bay Area-7   1:07.50    1:03.84    5  
      29.69   34.15                                                
  3 Bach, Matthew J           29 Hoboken Masters-7    1:16.00    1:13.22    4  
      33.18   40.04                                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fisch, Mark               33 Berkeley (Nj) Aq-7     25.00      25.82    7  
  2 Huang, Hao                30 GLEN                   30.00      29.29    5  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dryburgh, Andrew T        34 Spring Valley YM-8     54.50      54.55    7  
      26.11   28.44                                                
  2 Fisch, Mark               33 Berkeley (Nj) Aq-7     58.00      57.39    5  
      27.67   29.72                                                
  3 Huang, Hao                30 GLEN                 1:02.00    1:06.02    4  
      31.10   34.92                                                
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farreny, Kristopher       30 Jersey Area Mult-7   1:53.00    1:51.71    7  
      25.77   27.69   28.84   29.41                                
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Aaron              34 Peddie Aquatic A-7   5:20.08    5:30.42    7  
      29.97   32.35   32.95   33.30   33.73   33.83   33.91   33.97
      33.66   32.75                                                
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farreny, Kristopher       30 Jersey Area Mult-7     59.00      58.64    7  
      28.65   29.99                                                
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Aaron              34 Peddie Aquatic A-7   1:20.00    1:10.93    7  
      34.00   36.93                                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dryburgh, Andrew T        34 Spring Valley YM-8     26.39      27.34    7  
  2 Huang, Hao                30 GLEN                   33.00      32.14    5  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dryburgh, Andrew T        34 Spring Valley YM-8   1:01.00    1:01.17    7  
      27.78   33.39                                                
  2 Kerr, Mike                30 UC07-7               1:10.00    1:02.34    5  
      28.84   33.50                                                
 
Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dryburgh, Andrew T        34 Spring Valley YM-8   2:21.00    2:24.85    7  
      31.72   36.31   38.10   38.72                                
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farreny, Kristopher       30 Jersey Area Mult-7   1:00.00      58.70    7  
      27.76   30.94                                                
  2 Kerr, Mike                30 UC07-7               1:10.00    1:04.51    5  
      30.72   33.79                                                
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Aaron              34 Peddie Aquatic A-7   2:30.00    2:23.84    7  
      29.83   40.16   41.25   32.60                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Betts, Michael W          37 Garden State Mas-7     22.49      22.82    7  
  2 Fetter, Robert J          38 Garden State Mas-7     23.50      23.41    5  
  3 Fisch, Robert J           36 Peddie Aquatic A-7     24.18      25.24    4  
  4 Rettig, Yoav              39 UC07-7                 27.00      25.82    3  
  5 Keller, Gregory           35 UC07-7                 28.59      25.90    2  
  6 Weinstein, Daniel L       39 Spring Valley YM-8     26.25      26.36    1  
  7 Wargo, Paul               38 UC07-7                 30.00      26.49  
  8 Boardman, Brian           37 LHY                    29.01      27.04  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Betts, Michael W          37 Garden State Mas-7     49.49      49.74    7  
      23.46   26.28                                                
  2 Weinstein, Daniel L       39 Spring Valley YM-8     59.00      59.10    5  
      27.99   31.11                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Betts, Michael W          37 Garden State Mas-7   1:52.00    1:55.76    7  
      27.02   29.11   30.02   29.61                                
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boris, Joseph J           36 Spring Valley YM-8   5:46.28    5:48.64    7  
      31.44   34.99   35.51   35.62   35.65   35.91   35.48   35.40
      34.91   33.73                                                
 
Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boris, Joseph J           36 Spring Valley YM-8  11:40.32   11:57.49    7  
      28.82   33.97   35.27   35.20   36.01   36.02   36.20   36.48
      36.99   36.43   36.13   36.88   36.89   36.78   36.77   36.82
      37.46   36.74   36.00   35.63                                
  2 Patterson, Thomas J       38 Colonials 1776-8    11:50.00   11:59.31    5  
      30.24   34.53   35.05   35.22   35.22   35.29   36.02   35.87
      35.76   36.53   36.55   37.21   37.00   37.26   37.34   37.16
      37.07   37.14   36.59   36.26                                
  3 Kroyer, Christian J       37 Berkeley (Nj) Aq-7  13:30.00   13:41.86    4  
      36.47   39.87   40.22   41.20   40.84   41.48   41.35   41.43
      41.57   41.77   41.70   41.40   42.03   42.20   41.53   41.90
      41.65   42.48   42.41   38.36                                
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fetter, Robert J          38 Garden State Mas-7     27.00      26.47    7  
  2 Betts, Michael W          37 Garden State Mas-7     25.99      26.97    5  
  3 Betts, Mo                 39 RBY                    28.01      29.98    4  
  4 Petro, Jonathan           37 OCY                    32.04      30.68    3  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Betts, Mo                 39 RBY                  1:06.00    1:06.50    7  
      32.99   33.51                                                
  2 Petro, Jonathan           37 OCY                  1:13.02    1:08.38    5  
      33.55   34.83                                                
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boris, Joseph J           36 Spring Valley YM-8   2:30.08    2:35.79    7  
      36.77   39.48   40.24   39.30                                
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houchins, Bradford D      37 Spring Valley YM-8     37.13      30.79    7  
  2 Wargo, Paul               38 UC07-7                 36.00      31.87    5  
  3 Rettig, Yoav              39 UC07-7                 35.00      31.93    4  
  4 Boardman, Brian           37 LHY                    35.99      32.36    3  
  5 Weinstein, Daniel L       39 Spring Valley YM-8     32.00      34.24    2  
  6 Kroyer, Christian J       37 Berkeley (Nj) Aq-7     40.00      38.05    1  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houchins, Bradford D      37 Spring Valley YM-8   1:10.37    1:09.38    7  
      33.07   36.31                                                
  2 Rettig, Yoav              39 UC07-7               1:20.00    1:11.41    5  
      33.30   38.11                                                
  3 Wargo, Paul               38 UC07-7               1:20.00    1:11.90    4  
      34.66   37.24                                                
  4 Keller, Gregory           35 UC07-7               1:18.23    1:15.32    3  
      35.65   39.67                                                
  5 Weinstein, Daniel L       39 Spring Valley YM-8   1:15.00    1:18.28    2  
      36.10   42.18                                                
  6 Kroyer, Christian J       37 Berkeley (Nj) Aq-7   1:30.00    1:23.38    1  
      39.96   43.42                                                
 
Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houchins, Bradford D      37 Spring Valley YM-8   2:30.73    2:34.45    7  
      35.54   39.15   39.36   40.40                                
  2 Patterson, Thomas J       38 Colonials 1776-8     2:45.00    2:50.88    5  
      38.78   43.42   44.55   44.13                                
  3 Kroyer, Christian J       37 Berkeley (Nj) Aq-7   3:10.00    3:01.25    4  
      41.54   46.82   47.47   45.42                                
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas J       38 Colonials 1776-8     1:03.00    1:05.87    7  
      30.81   35.06                                                
 
Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas J       38 Colonials 1776-8     2:19.00    2:21.66    7  
      31.75   35.47   36.36   38.08                                
  2 Fisch, Robert J           36 Peddie Aquatic A-7   2:29.97    2:30.57    5  
      32.57   37.51   38.83   41.66                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fetter, Robert J          38 Garden State Mas-7     57.00      56.73    7  
      26.64   30.09                                                
  2 Keller, Gregory           35 UC07-7               1:14.10    1:06.08    5  
      30.51   35.57                                                
  3 Petro, Jonathan           37 OCY                  1:09.81    1:08.02    4  
      30.71   37.31                                                
  4 Boris, Joseph J           36 Spring Valley YM-8   1:07.71    1:08.53    3  
      32.45   36.08                                                
  5 Betts, Mo                 39 RBY                  1:04.00    1:10.01    2  
      29.75   40.26                                                
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fetter, Robert J          38 Garden State Mas-7   2:12.00    2:10.83    7  
      27.04   33.86   39.51   30.42                                
  2 Boris, Joseph J           36 Spring Valley YM-8   2:25.10    2:28.04    5  
      32.39   39.96   43.48   32.21                                
  3 Weinstein, Daniel L       39 Spring Valley YM-8   2:42.00    2:47.74    4  
      34.41   46.51   48.56   38.26                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Jeremy             44 Spring Valley YM-8     23.11      22.79    7  
  2 Sangmeister, Gary         44 Spring Valley YM-8     24.50      24.29    5  
  3 Sutherland, Daniel W      43 UC07-7                 25.50      25.38    4  
  4 Healy, Chris B            40 RBY                    27.00      25.53    3  
  5 Kraljic, Frank A          42 Garden State Mas-7     30.00      28.65    2  
  6 Taylor, JT                42 UC07-7                 29.00      28.71    1  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Jeremy             44 Spring Valley YM-8     51.25      50.84    7  
      24.08   26.76                                                
  2 Sutherland, Daniel W      43 UC07-7                 56.00      55.49    5  
  3 Taylor, JT                42 UC07-7               1:02.00    1:03.52    4  
      30.43   33.09                                                
  4 Rao, Arun S               44 Peddie Aquatic A-7   1:15.00    1:12.27    3  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rao, Arun S               44 Peddie Aquatic A-7   2:38.00    2:42.79    7  
      39.85   41.46   41.38   40.10                                
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Healy, Chris B            40 RBY                  6:15.00    5:53.23    7  
      30.09   33.46   34.61   35.70   36.00   36.45   36.97   37.25
      37.42   35.28                                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, JT                42 UC07-7                 35.02      34.14    7  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Healy, Chris B            40 RBY                    34.00      32.86    7  
  2 Sangmeister, Gary         44 Spring Valley YM-8     32.50      32.89    5  
  3 Kraljic, Frank A          42 Garden State Mas-7     36.64      35.41    4  
  4 Taylor, JT                42 UC07-7                 39.00      37.32    3  
  5 Rao, Arun S               44 Peddie Aquatic A-7     45.00      43.42    2  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraljic, Frank A          42 Garden State Mas-7   1:19.62    1:18.64    7  
      36.37   42.27                                                
  2 Rao, Arun S               44 Peddie Aquatic A-7   1:30.00    1:33.12    5  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Jeremy             44 Spring Valley YM-8     24.94      24.88    7  
  2 Healy, Chris B            40 RBY                    30.00      27.88    5  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Jeremy             44 Spring Valley YM-8     58.15      57.06    7  
      26.47   30.59                                                
  2 Sangmeister, Gary         44 Spring Valley YM-8   1:02.47    1:01.21    5  
      28.78   32.43                                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sangmeister, Gary         44 Spring Valley YM-8   1:02.50    1:02.40    7  
      29.37   33.03                                                
  2 Healy, Chris B            40 RBY                  1:15.00    1:02.91    5  
      29.68   33.23                                                
  3 Sutherland, Daniel W      43 UC07-7               1:12.00    1:11.49    4  
      33.23   38.26                                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        49 Colonials 1776-8       23.20      22.69    7  
  2 Fletcher, John            49 UC07-7                 26.50      25.56    5  
  3 Wiley, Keith T            48 Colonials 1776-8       25.50      25.76    4  
  4 Zarow, Kevin D            46 UC06-6                 30.46      25.77    3  
  5 Reynolds, Sean            47 Central Bucks Fa-8     26.27      26.50    2  
  6 Haftkowycz, Mark          48 UC07-7                 27.53      28.32    1  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Greg                46 Spring Valley YM-8     51.26      51.40    7  
      24.51   26.89                                                
  2 Graf, Chuck               49 LHY                    56.25      55.54    5  
      25.94   29.60                                                
  3 Fletcher, John            49 UC07-7                 59.00      57.89    4  
      28.12   29.77                                                
  4 Wiley, Keith T            48 Colonials 1776-8       57.00      58.42    3  
      28.23   30.19                                                
  5 Reynolds, Sean            47 Central Bucks Fa-8     58.83      59.42    2  
      27.81   31.61                                                
  6 Zarow, Kevin D            46 UC06-6               1:09.23    1:01.02    1  
      29.65   31.37                                                
  7 Haftkowycz, Mark          48 UC07-7               1:00.08    1:01.19  
      29.53   31.66                                                
  8 Leit, David E             46 Hoboken Masters-7    1:05.32    1:06.48  
      31.68   34.80                                                
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, John            49 UC07-7               2:10.00    2:09.74    7  
      29.93   32.50   33.98   33.33                                
  2 Haftkowycz, Mark          48 UC07-7               2:17.56    2:18.70    5  
      31.74   36.00   36.77   34.19                                
  3 Leit, David E             46 Hoboken Masters-7    2:24.84    2:26.24    4  
      33.11   36.78   38.20   38.15                                
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jotz, Jeffrey J           46 Berkeley (Nj) Aq-7   5:33.79    5:25.68    7  
      30.36   32.10   32.13   32.42   32.97   32.91   32.99   33.69
      33.46   32.65                                                
  2 Wiley, Keith T            48 Colonials 1776-8     6:10.00    6:08.58    5  
      32.88   36.05   36.91   37.69   38.06   38.06   37.57   37.52
      37.54   36.30                                                
  3 Leit, David E             46 Hoboken Masters-7    6:48.43    6:45.70    4  
      34.11   38.40   40.99   42.25   41.81   42.39   41.76   42.58
      41.95   39.46                                                
  4 Hiltabiddle, Steve        49 Colonials 1776-8     7:30.00    6:48.86    3  
      23.97   26.61   51.89   46.98   45.68   45.61   43.72   41.77
      42.69   39.94                                                
 
Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leit, David E             46 Hoboken Masters-7   14:10.00   14:05.76    7  
      36.10   39.32   40.79   42.06   42.57   43.00                
      43.44   43.90   43.19   43.22   43.23   42.94   44.02   43.09
      43.16                   38.77                                
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Greg                46 Spring Valley YM-8     26.39      26.28    7  
  2 Wiley, Keith T            48 Colonials 1776-8       31.00      32.35    5  
  3 Reynolds, Sean            47 Central Bucks Fa-8     34.74      35.00    4  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Greg                46 Spring Valley YM-8     58.15      57.97    7  
      27.92   30.05                                                
  2 McCann, Robert O          45 One Event            1:03.00    1:02.66    5  
      30.89   31.77                                                
 
Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCann, Robert O          45 One Event            2:20.00    2:14.27    7  
      32.18   33.54   34.43   34.12                                
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graf, Chuck               49 LHY                    31.25      31.75    7  
  2 Jotz, Jeffrey J           46 Berkeley (Nj) Aq-7     34.72      32.88    5  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graf, Chuck               49 LHY                  1:08.75    1:08.80    7  
      31.88   36.92                                                
  2 Fletcher, John            49 UC07-7               1:20.00    1:12.29    5  
      35.29   37.00                                                
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jotz, Jeffrey J           46 Berkeley (Nj) Aq-7   2:36.24    2:33.54    7  
      34.77   38.62   39.93   40.22                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        49 Colonials 1776-8       24.20      24.12    7  
  2 Jakubowski, Remy          45 UC06-6                 31.54      38.89    5  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        49 Colonials 1776-8       54.50      54.90    7  
      25.40   29.50                                                
  2 Rees, Greg                46 Spring Valley YM-8     56.95      56.23    5  
      26.33   29.90                                                
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCann, Robert O          45 One Event            1:03.00    1:01.90    7  
      29.12   32.78                                                
  2 Fletcher, John            49 UC07-7               1:12.00    1:07.09    5  
      33.59   33.50                                                
  3 Wiley, Keith T            48 Colonials 1776-8     1:09.00    1:08.58    4  
      32.37   36.21                                                
  4 Jakubowski, Remy          45 UC06-6               1:03.67    1:15.94    3  
      34.17   41.77                                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGuire, James W          51 Spring Valley YM-8     25.20      25.62    7  
  2 Gamble, Tommy B           51 Spring Valley YM-8     28.80      29.04    5  
  3 Volker, Jens              51 Garden State Mas-7     30.00      31.47    4  
  4 Soloway, Stephen          53 Greater Philadel-8     32.00      32.79    3  
  5 Scanlon, Patrick R        54 Berkeley (Nj) Aq-7     33.00      35.18    2  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segal, William N          51 Jersey Area Mult-7     52.50      51.65    7  
      25.10   26.55                                                
  2 Gamble, Tommy B           51 Spring Valley YM-8   1:05.00    1:05.36    5  
      31.08   34.28                                                
  3 Volker, Jens              51 Garden State Mas-7   1:10.00    1:07.88    4  
      32.03   35.85                                                
  4 Soloway, Stephen          53 Greater Philadel-8   1:08.91    1:09.32    3  
      33.48   35.84                                                
  5 Scanlon, Patrick R        54 Berkeley (Nj) Aq-7   1:15.00    1:19.23    2  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segal, William N          51 Jersey Area Mult-7   1:55.00    1:55.15    7  
      26.73   29.58   29.95   28.89                                
  2 Yeomans, Scott            51 Garden State Mas-7   1:59.00    1:59.81    5  
      28.15   30.63   30.84   30.19                                
  3 Evans, Jeffrey P          50 Spring Valley YM-8   1:57.50    2:00.06    4  
      27.47   30.01   31.24   31.34                                
  4 Gamble, Tommy B           51 Spring Valley YM-8   2:33.00    2:34.78    3  
      34.57   39.62   42.06   38.53                                
  5 Soloway, Stephen          53 Greater Philadel-8   2:30.00    2:36.23    2  
      36.29                   38.67                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yeomans, Scott            51 Garden State Mas-7   5:24.00    5:22.07    7  
      29.29   31.90   32.36   32.97   32.87   32.83   32.71   33.07
      32.62   31.45                                                
  2 Reilly, Jeff M            54 Colonials 1776-8     5:36.36    5:45.44    5  
      32.96   35.29   35.29   35.34   34.95   34.76   34.58   34.50
      34.52   33.25                                                
  3 Volker, Jens              51 Garden State Mas-7   7:10.00    6:09.78    4  
      34.98   37.34   38.80   38.42   37.49   37.26   37.17   37.22
      36.50   34.60                                                
  4 Soloway, Stephen          53 Greater Philadel-8   7:03.00    7:10.16    3  
              43.45                                                
 
Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reilly, Jeff M            54 Colonials 1776-8    11:33.33   11:35.11    7  
      30.84   35.48   35.68   35.51   35.23   35.36   35.01   35.08
      35.26   35.06   34.88   35.07   35.06   34.83   34.70   34.66
      34.83   34.60   34.30   33.67                                
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segal, William N          51 Jersey Area Mult-7     28.30      28.02    7  
  2 McGuire, James W          51 Spring Valley YM-8     32.00      32.04    5  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segal, William N          51 Jersey Area Mult-7     59.30    1:00.54    7  
      29.12   31.42                                                
  2 Evans, Jeffrey P          50 Spring Valley YM-8   1:00.00    1:00.87    5  
      29.88   30.99                                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Andrew S         50 Garden State Mas-7     33.00      33.65    7  
  2 Payor, James              52 RBY                    34.00      40.51    5  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Andrew S         50 Garden State Mas-7   1:13.00    1:16.33    7  
      35.35   40.98                                                
  2 Payor, James              52 RBY                  1:18.00    1:31.43    5  
      42.50   48.93                                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segal, William N          51 Jersey Area Mult-7     25.80      25.74    7  
  2 Evans, Jeffrey P          50 Spring Valley YM-8     25.50      25.75    5  
  3 McGuire, James W          51 Spring Valley YM-8     27.50      27.19    4  
  4 Reilly, Jeff M            54 Colonials 1776-8       28.28      29.10    3  
  5 Volker, Jens              51 Garden State Mas-7     30.00      31.15    2  
  6 Gamble, Tommy B           51 Spring Valley YM-8     31.40      31.17    1  
  7 Payor, James              52 RBY                    31.00      38.20  
  8 Scanlon, Patrick R        54 Berkeley (Nj) Aq-7     35.00      38.46  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Jeffrey P          50 Spring Valley YM-8     59.00      59.32    7  
      27.64   31.68                                                
  2 Volker, Jens              51 Garden State Mas-7   1:05.00    1:10.11    5  
      33.26   36.85                                                
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Jeffrey P          50 Spring Valley YM-8   1:01.00    1:00.32    7  
      27.25   33.07                                                
  2 Wallace, Andrew S         50 Garden State Mas-7   1:10.00    1:09.70    5  
      33.72   35.98                                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Recchia, Michael          57 Berkeley (Nj) Aq-7     27.50      27.85    7  
  2 Fisher, Warren J          59 Colonials 1776-8       27.10      27.93    5  
  3 Prieto, Álvaro R          56 GLEN                   28.90      28.99    4  
  4 Balve, Franz              55 RBY                    30.00      29.16    3  
  5 Flournoy, Tom             57 MP3                    32.00      30.37    2  
  6 Marsa, David              58 UC07-7                 31.17      30.98    1  
  7 Burns, David              59 RBY                    35.00      32.34  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorgan, Guy               55 Jersey Area Mult-7   1:02.00      59.04    7  
      28.18   30.86                                                
  2 Ruthrauff, William F      58 Garden State Mas-7     58.00      59.24    5  
      28.10   31.14                                                
  3 Gibson, Christopher E     59 Peddie Aquatic A-7   1:00.00    1:00.83    4  
      29.68   31.15                                                
  4 Balve, Franz              55 RBY                  1:03.00    1:02.88    3  
      30.10   32.78                                                
  5 Fisher, Warren J          59 Colonials 1776-8     1:05.00    1:05.17    2  
      31.22   33.95                                                
  6 Marsa, David              58 UC07-7               1:08.95    1:10.39    1  
      33.22   37.17                                                
  7 Burns, David              59 RBY                  1:11.00    1:11.40  
  8 Flournoy, Tom             57 MP3                  1:20.00    1:12.25  
      32.69   39.56                                                
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Christopher E     59 Peddie Aquatic A-7   5:40.00    5:41.33    7  
      31.41   34.25   35.60   35.46   34.88   34.50   34.36   34.33
      33.87   32.67                                                
  2 Ruthrauff, William F      58 Garden State Mas-7   6:00.00    6:03.34    5  
      30.64   33.85   35.43   36.75   37.27   37.38   37.92   38.39
      39.21   36.50                                                
  3 Balve, Franz              55 RBY                  7:30.00    6:31.88    4  
                      39.18   39.03   39.93   40.14   40.75   41.09
      40.80   39.06                                                
  4 Marsa, David              58 UC07-7               7:45.41    7:50.93    3  
      38.73   44.11   47.65   50.12   48.73   49.71   49.53   49.72
      49.07   43.56                                                
  5 Zhou, Benjamin F          55 Berkeley (Nj) Aq-7   9:30.00    8:25.85    2  
      40.17   45.93   50.39   52.11   52.94   53.43   53.47   54.64
      54.60   48.17                                                
 
Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Christopher E     59 Peddie Aquatic A-7  11:40.00   11:35.91    7  
      29.27   34.66   35.35   35.54   35.70   35.37   35.26   34.88
      34.96   34.73   35.22   35.14   35.26   35.15   35.60   35.00
      34.43   34.78   34.34   35.27                                
  2 Zhou, Benjamin F          55 Berkeley (Nj) Aq-7  19:00.00   17:07.16    5  
      43.35   48.61   50.67   50.07   50.65   51.65   52.04   52.35
      52.63   53.23   53.88   53.82   54.41   53.23   52.33   52.29
      52.64   52.17   51.50   45.64                                
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Warren J          59 Colonials 1776-8       34.00      33.96    7  
  2 Prieto, Álvaro R          56 GLEN                   36.99      39.28    5  
  3 Burns, David              59 RBY                    40.00      41.77    4  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Warren J          59 Colonials 1776-8       36.00      37.78    7  
  2 Burns, David              59 RBY                    45.00      38.72    5  
  3 Recchia, Michael          57 Berkeley (Nj) Aq-7     38.00      39.08    4  
  4 Treen, Dave               57 UC08-8                 40.00      39.68    3  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treen, Dave               57 UC08-8               1:29.00    1:25.44    7  
      40.79   44.65                                                
  2 Zhou, Benjamin F          55 Berkeley (Nj) Aq-7   1:50.00    1:37.25    5  
      46.74   50.51                                                
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treen, Dave               57 UC08-8               3:15.00    3:05.70    7  
      43.72   47.60   47.25   47.13                                
  2 Zhou, Benjamin F          55 Berkeley (Nj) Aq-7   4:10.00    3:31.36    5  
      46.94   52.96   55.41   56.05                                
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prieto, Álvaro R          56 GLEN                   34.80      32.49    7  
 -- Dorgan, Guy               55 Jersey Area Mult-7     29.00         DQ  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Recchia, Michael          57 Berkeley (Nj) Aq-7   1:21.00    1:14.75    7  
      33.92   40.83                                                
  2 Prieto, Álvaro R          56 GLEN                 1:20.99    1:17.09    5  
      35.66   41.43                                                
  3 Zhou, Benjamin F          55 Berkeley (Nj) Aq-7   2:00.00    1:37.65    4  
      50.07   47.58                                                
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prieto, Álvaro R          56 GLEN                 2:40.99    2:52.95    7  
      33.55   48.06   54.88   36.46                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Robert M           62 Garden State Mas-7     30.00      28.63    7  
  2 Levine, Steven M          63 Garden State Mas-7     30.33      31.48    5  
  3 Lockhart, David M         60 Somerset County-7      40.00      31.74    4  
  4 Lehrer, Elliott           60 Raritan Bay Area-7     32.86      33.22    3  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Robert M           62 Garden State Mas-7   1:10.00    1:05.56    7  
  2 Lockhart, David M         60 Somerset County-7    1:21.00    1:19.38    5  
      39.39   39.99                                                
  3 Burkardt, Tom H           60 Berkeley (Nj) Aq-7   1:20.00    1:20.08    4  
      38.95   41.13                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, John B          60 Chelsea Piers Ma-6   2:15.00    2:17.29    7  
      30.79   34.84   36.24   35.42                                
  2 Lockhart, David M         60 Somerset County-7    3:50.00    2:43.23    5  
      35.77   41.35   43.33   42.78                                
  3 Levine, Steven M          63 Garden State Mas-7   2:38.82    2:45.35    4  
      36.38   41.78   43.72   43.47                                
  4 Schubert, Richard O       63 Garden State Mas-7   3:03.15    2:52.44    3  
      39.57   43.18   44.95   44.74                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                60 Garden State Mas-7   5:50.00    5:57.63    7  
      32.09   35.27   36.18   36.31   36.30   36.40   36.27   36.52
      36.11   36.18                                                
  2 Ryan, James               63 PAM                  6:04.52    6:07.33    5  
      34.51   36.20   36.82   37.17   36.99   37.22   37.40   37.35
      37.19   36.48                                                
  3 Levine, Steven M          63 Garden State Mas-7   7:06.23    7:13.64    4  
      38.69   42.85   44.34   45.78   45.93   43.52   43.15   44.13
      43.62   41.63                                                
  4 Schubert, Richard O       63 Garden State Mas-7   7:57.00    7:40.71    3  
      38.71   42.82   44.94   47.21   47.37   48.33   48.25   48.49
      48.43   46.16                                                
 
Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, James               63 PAM                 12:40.01   12:25.02    7  
      31.62   36.28   37.50                   37.91   37.00   37.19
      37.40   37.14   37.58   37.30   37.72   37.13   37.61   37.63
      37.56   37.80   37.88   39.16                                
  2 Chambers, John B          60 Chelsea Piers Ma-6  13:00.00   12:31.42    5  
      31.35   36.55   37.60   37.89   38.14   37.68   37.92   38.31
      38.20   38.07   38.10   38.43   38.24   37.92   37.91   37.79
      37.69   37.61   37.35   38.67                                
  3 Cooper, James N           60 UC08-8              13:38.00   13:04.57    4  
      36.35   37.93   39.16   38.81   39.35   39.33   39.48   39.81
      40.04   39.89   39.67   39.54   39.41   39.86   39.13   39.44
      39.24   40.19   39.71   38.23                                
  4 Levine, Steven M          63 Garden State Mas-7  14:30.00   14:57.15    3  
      39.44   43.92   46.18   47.16   46.61   45.91   47.03   46.96
      47.12   47.06   44.09   44.75   45.67   44.93   44.32   44.34
      44.15   43.90   43.65   39.96                                
  5 Burkardt, Tom H           60 Berkeley (Nj) Aq-7  18:00.00   17:42.62    2  
      43.22   47.65                                                
              54.98                 7:12.60                        
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Geoffrey A         64 Colonials 1776-8       30.29      31.11    7  
  2 Lehrer, Elliott           60 Raritan Bay Area-7     51.79      50.64    5  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Geoffrey A         64 Colonials 1776-8     1:05.52    1:06.65    7  
      32.79   33.86                                                
  2 Korzen, Marek             60 MP3                  1:30.00    1:21.49    5  
      41.04   40.45                                                
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                60 Garden State Mas-7   2:30.00    2:34.33    7  
      35.25   38.93   40.19   39.96                                
  2 Korzen, Marek             60 MP3                  3:00.00    2:51.25    5  
      42.39   42.87   43.55   42.44                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Horn, Larry           62 Garden State Mas-7     42.00      38.89    7  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Horn, Larry           62 Garden State Mas-7   1:48.00    1:26.33    7  
      41.77   44.56                                                
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schubert, Richard O       63 Garden State Mas-7   3:39.00    3:24.73    7  
      45.97   50.66   54.77   53.33                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Robert M           62 Garden State Mas-7     40.00      31.69    7  
  2 Korzen, Marek             60 MP3                    40.00      34.01    5  
  3 Van Horn, Larry           62 Garden State Mas-7     47.00      39.35    4  
  4 Lehrer, Elliott           60 Raritan Bay Area-7     49.10    1:02.30    3  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Horn, Larry           62 Garden State Mas-7   1:45.00    1:37.78    7  
      46.38   51.40                                                
 
Men 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, John B          60 Chelsea Piers Ma-6   2:40.00    2:34.80    7  
      34.52   38.44   39.44   42.40                                
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Geoffrey A         64 Colonials 1776-8     1:06.32    1:07.47    7  
      31.09   36.38                                                
  2 Niemi, Ken                60 Garden State Mas-7   1:10.00    1:13.70    5  
      33.35   40.35                                                
  3 Korzen, Marek             60 MP3                  1:30.00    1:18.86    4  
      35.28   43.58                                                
  4 Henry, Robert M           62 Garden State Mas-7   1:50.00    1:21.49    3  
      36.06   45.43                                                
  5 Schubert, Richard O       63 Garden State Mas-7   1:28.00    1:23.39    2  
      38.32   45.07                                                
  6 Levine, Steven M          63 Garden State Mas-7   1:45.00    1:24.98    1  
      38.68   46.30                                                
  7 Lehrer, Elliott           60 Raritan Bay Area-7   1:47.34    1:44.49  
      47.77   56.72                                                
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Korzen, Marek             60 MP3                  3:00.00    2:53.79    7  
      36.43   44.49   53.35   39.52                                
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cashel, Bob               67 Garden State Mas-7     29.00      29.44    7  
  2 Reichle, Bill             68 Berkeley (Nj) Aq-7     29.59      29.99    5  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reichle, Bill             68 Berkeley (Nj) Aq-7   1:04.54    1:06.27    7  
      31.71   34.56                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reichle, Bill             68 Berkeley (Nj) Aq-7   2:29.86    2:34.41    7  
      36.82   40.41   39.63   37.55                                
 
Men 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Richard J        68 Garden State Mas-7  15:15.00   15:32.60    7  
      40.33   45.95   47.99   48.21   47.65   47.74   47.83   47.54
      46.81   48.03   46.98   46.59   47.64   47.81   47.50   48.03
      47.12   47.03   46.30   39.52                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cashel, Bob               67 Garden State Mas-7     35.00      36.35    7  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allred, David F           65 Garden State Mas-7   1:22.70    1:23.61    7  
      41.06   42.55                                                
  2 McAdams, Robert W         66 UC07-7               1:57.39    2:10.91    5  
    1:03.85 1:07.06                                                
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cashel, Bob               67 Garden State Mas-7     34.00      32.51    7  
  2 Reichle, Bill             68 Berkeley (Nj) Aq-7     32.32      33.47    5  
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McAdams, Robert W         66 UC07-7               3:10.00    2:55.84    7  
    1:31.80 1:24.04                                                
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allred, David F           65 Garden State Mas-7   1:20.66    1:21.59    7  
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allred, David F           65 Garden State Mas-7   3:06.68    3:06.18    7  
      43.24   48.26   55.23   39.45                                
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winfield, Dan             71 Adirondack Maste-3     31.00      30.98    7  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winfield, Dan             71 Adirondack Maste-3   1:12.00    1:08.89    7  
      33.05   35.84                                                
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winfield, Dan             71 Adirondack Maste-3   8:00.00    7:15.21    7  
      38.05   41.02   43.96   45.18   45.56   45.42   44.48   44.71
    1:26.83                                                        
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winfield, Dan             71 Adirondack Maste-3     45.00      40.50    7  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gamer, Robert C           71 UC07-7                 51.00      51.65    7  
 
Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gamer, Robert C           71 UC07-7               4:20.00    4:13.62    7  
      56.84 1:04.83 2:11.95                                        
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gamer, Robert C           71 UC07-7               2:02.00    1:58.72    7  
      57.76 1:00.96                                                
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             77 Somerset County-7      35.00      33.02    7  
  2 Ferguson, Alfred L        79 UC07-7                 37.00      43.58    5  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             77 Somerset County-7    1:21.08    1:18.01    7  
      37.86   40.15                                                
  2 Ferguson, Alfred L        79 UC07-7               1:30.00    1:33.67    5  
      44.37   49.30                                                
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             77 Somerset County-7      41.05      45.22    7  
  2 Ferguson, Alfred L        79 UC07-7                 50.00    1:00.14    5  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Alfred L        79 UC07-7               1:55.00    2:06.72    7  
      58.62 1:08.10                                                
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             77 Somerset County-7      40.00      41.30    7  
 
Men 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             77 Somerset County-7    1:52.05    1:45.69    7  
      50.66   55.03                                                
 
Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Demas, Nickolas P         85 Garden State Mas-7     37.00      38.04    7  
 
Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Demas, Nickolas P         85 Garden State Mas-7   1:30.00    1:29.59    7  
      39.70   49.89                                                
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ocy  'A'                                               NT    1:46.23   14  
     1) Teifer, Briana N W22            2) Safarian, Sasha W20            
     3) Matthews, Corey M23             4) de Rouville, William M24       
       31.08    28.28    24.80    22.07                                    
  2 Spring Valley YMCA Masters-8  'A'                 1:47.00    1:49.23   10  
     1) Mahaney, Melanie A W25          2) Boris, Joseph J M36            
     3) Lampe, Corinne M W24            4) Dryburgh, Andrew T M34         
       28.73    27.46    28.43    24.61                                    
  3 Ocy  'B'                                               NT    1:51.96    8  
     1) Betts, Jennifer W35             2) Betts, Michael W M37           
     3) Betts Jr, Dan M19               4) Betts, Allison W29             
       29.21    35.21    22.42    25.12                                    
 -- Uc06-6  'A'                                       2:15.00   X2:06.07  
     3) Twining-Ward, Louise W47        4)                                
       33.64    30.78    32.90    28.75                                    
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spring Valley YMCA Masters-8  'A'                 2:00.00    1:58.74   14  
     1) Mahaney, Melanie A W25          2) Houchins, Bradford D M37       
     3) Lampe, Corinne M W24            4) Dryburgh, Andrew T M34         
       32.78    30.48    30.50    24.98                                    
  2 Lhy  'A'                                          2:10.01    2:02.32   10  
     1) Keller, Kari W25                2) Graf, Chuck M49                
     3) Milone, James K M24             4) Dickey, Carrie W36             
       33.19    31.51    27.80    29.82                                    
  3 Ocy  'C'                                               NT    2:03.10    8  
     1) Hrabal, Thomas J M21            2) de Rouville, Christine W28     
     3) Safarian, Sasha W20             4) de Rouville, William M24       
       32.70    36.86    31.87    21.67                                    
  4 Ocy  'A'                                               NT    2:03.54    6  
     1) Betts, Jennifer W35             2) Betts Jr, Dan M19              
     3) Molloy, Brian M24               4) Ward, Cheryl L W50             
       34.31    29.83    26.30    33.10                                    
  5 Hoboken Masters-7  'A'                            2:20.00    2:09.20    4  
     1) Bach, Matthew J M29             2) Lisbon, Megan W24              
     3) Leit, David E M46               4) Kim, Mingi W32                 
       32.19    34.19    34.81    28.01                                    
  6 Marek Plus 3  'A'                                 2:20.00    2:26.65    2  
     1) Korzen, Marek M60               2) Cohen, Caitlyn W19             
     3) Korzen, Aniela W60              4) Flournoy, Tom M57              
       37.29    43.70    35.58    30.08                                    
 -- Uc06-6  'A'                                       2:15.00   X2:24.43  
     3) Twining-Ward, Louise W47        4)                                
       38.73    31.30    39.90    34.50                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rby  'A'                                               NT    1:51.96   14  
     1) Betts, Mo M39                   2) Sathapornchaisit, Onnicha W26  
     3) Steadman Martin, Nancy W61      4) Healy, Chris B M40             
       26.91    29.62    30.63    24.80                                    
  2 Peddie Aquatic Association-7  'A'                      NT    1:53.42   10  
     1) Smith, Aaron M34                2) Lynn, John M27                 
     3) Rao, Arun S M44                 4) Fisch, Robert J M36            
       26.34    30.33    34.39    22.36                                    
  3 Hoboken Masters-7  'A'                            2:02.00    1:54.55    8  
     1) Leit, David E M46               2) Bach, Matthew J M29            
     3) Ogrosso, Nicole W29             4) Finotti-Sheppard, Jennifer A W3
       30.42    27.60    29.04    27.49                                    
  4 Ocy  'C'                                               NT    2:01.07    6  
     1) Petro, Jonathan M37             2) Kraljic, Anne E W37            
     3) Kraljic, Frank A M42            4) de Rouville, Christine W28     
       28.89    36.78    27.14    28.26                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flipside Aquatics-7  'A'                          1:44.99    1:52.59   14  
     1) Assuncao, Christina R W26       2) Franklin, John M28             
     3) O'Shaughnessy, Ryan J M25       4) Myer, Elizabeth K W28          
       35.66    26.33    24.15    26.45                                    
  2 Uc07-7  'A'                                       2:20.00    2:01.91   10  
     1) Cosentino, Christina W26        2) Weiner, Rebekah W27            
     3) Cefalo, Aubrey W26              4) Napoli, Caitlin W27            
       30.76    34.42    31.49    25.24                                    
  3 Rby  'A'                                               NT    2:17.09    8  
     1) Betts, Mo M39                   2) Payor, James M52               
     3) Sathapornchaisit, Onnicha W26   4) Steadman Martin, Nancy W61     
       30.42    40.36    33.99    32.32                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spring Valley YMCA Masters-8  'A'                 1:45.00    1:48.05   14  
     1) Bieloski, Stephanie W36         2) Sommer, Lisa W46               
     3) Sangmeister, Gary M44           4) Gross, Jeremy M44              
       27.66    33.20    24.34    22.85                                    
  2 Spring Valley YMCA Masters-8  'B'                      NT    2:06.40   10  
     1) Lampe, Betty W60                2) Baker, Maribeth W42            
     3) Gamble, Tommy B M51             4) Weinstein, Daniel L M39        
       38.94    31.30    30.22    25.94                                    
  3 Berkeley (Nj) Aquatic Masters-7  'A'              2:08.00    2:11.51  
     1) Scanlon, Patrick R M54          2) Bell, Patti A W53              
     3) Ge, Lan W53                     4) Kroyer, Christian J M37        
 -- Somerset County YMCA Masters-7  'B'                    NT   X2:08.22  
     1) Truncale, Kate W37              2)                                
     3) Morgan, Adele M W49             4) Lockhart, David M M60          
       35.95    31.57    32.27    28.43                                    
 -- Somerset County YMCA Masters-7  'A'                    NT   X2:36.55  
     1) Gyllenhammer, Pauline W50       2) Lockhart, Susan W60            
     3) Jaeger, Joanne M W58            4) Wishnow, Kristin E W41         
       47.06    38.22    37.69    33.58                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spring Valley YMCA Masters-8  'B'                 1:55.00    2:00.78   14  
     1) Bieloski, Stephanie W36         2) Sangmeister, Gary M44          
     3) Gross, Jeremy M44               4) Henion, Theresa A W44          
       33.31    31.52    25.03    30.92                                    
  2 Berkeley (Nj) Aquatic Masters-7  'A'                   NT    2:17.44  
     1) McGregor, Barbara A W56         2) Bell, Patti A W53              
     3) Jotz, Jeffrey J M46             4) Recchia, Michael M57           
  3 Ocy  'B'                                               NT    2:31.69    8  
     1) Petro, Jonathan M37             2) Kraljic, Anne E W37            
     3) Kraljic, Frank A M42            4) Brown, Diane W48               
       51.55    35.20    30.34    34.60                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glen  'A'                                         2:06.00    2:00.27   14  
     1) Prieto, Álvaro R M56            2) Previtali, Rita E W59          
     3) Allred, David F M65             4) Hammond, Christine W52         
       30.91    30.94    29.76    28.66                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spring Valley YMCA Masters-8  'C'                 1:55.00    2:07.16   14  
     1) Evans, Jeffrey P M50            2) Sommer, Lisa W46               
     3) McGuire, James W M51            4) Jordan, Tammy S W56            
       28.89    38.68    28.75    30.84                                    
  2 Berkeley (Nj) Aquatic Masters-7  'A'                   NT    2:37.80  
     1) Ge, Lan W53                     2) Zhou, Benjamin F M55           
     3) Reichle, Bill M68               4) Kleeman, Sally A W62           
  3 Glen  'A'                                         2:35.00    2:40.81    8  
     1) Hammond, Christine W52          2) Allred, David F M65            
     3) Prieto, Álvaro R M56            4) Previtali, Rita E W59          
       37.50    44.25  1:19.06                                             
 
Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berkeley (Nj) Aquatic Masters-7  'B'              2:10.00    2:08.24  
     1) Recchia, Michael M57            2) Kleeman, Sally A W62           
     3) Reichle, Bill M68               4) McGregor, Barbara A W56